Wiadomości

  • 12 lipca 2021
  • 17 lipca 2021
  • wyświetleń: 2426

Leśna wyprawa dla rodzin z dziećmi z Tyskimi LoveLasami

Za nami:

W najbliższą sobotę, 17 lipca o 9.30 Anna Nowińska - miłośniczka leśnej przyrody z projektu Tyskie LoveLasy zaprasza rodziny z dziećmi na leśną wyprawę!

leśna wyprawa dla rodzin z dziećmi


- Coraz częściej na całym świecie obserwowany jest brak kontaktu z Naturą nie tylko wśród zapracowanych i zabieganych osób dorosłych, ale również, co jest bardzo niepokojące, wśród dzieci. Richard Louv, który jest dziennikarzem i autorem ośmiu książek na temat związków między rodziną, przyrodą i społeczeństwem nazwał ten brak zespołem deficytu natury oraz brakiem witaminy N.

Udowodnił, że mocna więź z naturą ma ogromny wpływ na dzieci. Wzmacnia ich odporność, potencjał intelektualny, kreatywność, uspokaja i zmniejsza ryzyko chorób cywilizacyjnych. Aby pomóc Wam i Waszym pociechom w zaprzyjaźnieniu się z Naturą, pobyciem ze sobą jako rodzina w leśnym środowisku i czerpania z niego garściami, zapraszam Was wraz z Waszymi dziećmi na leśną wyprawę
- wprowadza nas w zagadnienie Anna Nowińska, instruktorka kąpieli leśnych.

Co będą robić uczestnicy zajęć?Będą zanurzać się w leśnej atmosferze, otwierać zmysły na to, co las chce nam w danym momencie ofiarować, obserwować naturę, słuchać jej, dotykać, wąchać, smakować, brać udział w leśnych aktywnościach, zabawach i grach.

- Zapraszam do aktywnego udziału rodziców, bo "kiedy rodzic dobrze się bawi, wtedy dziecko również dobrze się bawi" - mówi pani Anna.

Dla kogo?Wydarzenie przeznaczone jest dla rodzin z dziećmi w wieku 3-10 lat. Dzieci młodsze i starsze również mogą uczestniczyć w wydarzeniu, jednak aktywności leśne przygotowane są dla dzieci w w/w przedziale wiekowym. Ilość rodzin ograniczona do max 5. Może uczestniczyć oboje rodziców z dzieckiem/dziećmi lub jeden rodzic z dzieckiem / dziećmi.

Gdzie?Miejscem wyprawy będą tyskie lasy, ale szczegółowe informacje dotyczące miejsca spotkania zostaną wysłane mailem osobom zdecydowanym na wyprawę.

ZapisyJeśli jesteście zainteresowani wspólną podróżą do lasu i leśnymi zabawami, organizatorka prosi o kontakt poprzez Facebooku, mailowo: kontakt@tyskielovelasy.pl lub telefonicznie - tel. 693 813 511 (Ania) lub poprzez naszą stronę tyskielovelasy.pl (zakładka kontakt). Około 2-3 dni przed wyprawą zapisanym osobom zostaną przesłane na maila szczegółowe informacje wraz z regulaminem i miejscem spotkania.

KosztKoszt rodzinnej wyprawy to 45,00 zł od dziecka. Zniżka 10,00 zł przy każdym kolejnym dziecku. Rodzice bawią się gratis!

W cenie organizator zapewnia: 3-godzinny warsztat leśny, materiały do leśnych aktywności, maty i koce do siedzenia, mały piknik na zakończenie wyprawy, leśną herbatę i kubki (jeśli chcesz, możesz zabrać ze sobą swój ulubiony kubek), drobny upominek dla każdego dziecka oraz pamiątkowy dyplom.

Kto prowadzi?Leśną wyprawę poprowadzi dla Was Anna Nowicka, leśna przewodniczka, edukatorka przyrodniczo-leśna (w trakcie nauki), dyplomowana przewodniczka kąpieli leśnych, miłośniczka Lasów, entuzjastka spacerów leśnych, fanatyczka leśnego hamakowania, adoratorka leśnej przyrody i spędzania czasu w naturze.

WażneUczestnicy wyprawy zobowiązani są do samodzielnego dbania o własne bezpieczeństwo. Dzieci pozostają pod opieką rodziców/opiekunów. Organizatorka nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody zdrowotne (w tym ukąszenia) i materialne powstałe podczas wyprawy.

- Do zobaczenia na leśnym szlaku - zachęca pani Ania.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.