Wiadomości

  • 9 lipca 2021
  • 10 lipca 2021
  • wyświetleń: 2088

Zdawalność tegorocznych matur w tyskich szkołach

5 lipca maturzyści poznali wyniki egzaminów maturalnych. Spośród tegorocznych absolwentów tyskich publicznych liceów i techników do wszystkich wymaganych egzaminów przystąpiło 762 uczniów, z czego świadectwo dojrzałości otrzymało 581 uczniów. Jaka była zdawalność egzaminu w naszych szkołach na tle regionu i kraju?

matura, egzamin
Są wyniki egzaminu maturalnego 2021 · fot. pixabay.com


Zdawalność matur w tyskich szkołach publicznych wyniosła 76,3%. Średnio zdawalność w tyskich publicznych liceach ogólnokształcących wyniosła 86,6%, natomiast w tyskich publicznych technikach 61,3%.

Zdawalność w kraju wyniosła w tym roku 74,5 %; zdawalność w woj. śląskim: 73 %.

Maturzyści obowiązkowo przystąpili do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym. Aby egzamin został uznany za zdany wystarczyło uzyskać co najmniej 30% z możliwych punktów na egzaminie z trzech przedmiotów obowiązkowych. Średnio najlepsze wyniki uczniowie tyskich szkół uzyskali z języka obcego.

Ostateczne wyniki egzaminu maturalnego w 2021 r. ogłoszone zostaną 10 września 2021 r. po przeprowadzeniu egzaminów poprawkowych w dniu 24 sierpnia 2021 r. dla zdających, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu.

Szczegółowe informacje o wynikach matur w poszczególnych szkołach dostępne są na stronie OKE Jaworzno: https://oke.jaworzno.pl/www3/2021/07/05/wstepne-informacje-o-wynikach-egzaminu-maturalnego-w-wojewodztwie-slaskim/

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.