Wiadomości

  • 6 lipca 2021
  • 10 lipca 2021
  • wyświetleń: 1706

Muzyczne Ogródki na Baczu: koncert Marka McCarrona Motyki

Za nami:

W czerwcu rozpoczął się nowy muzyczny cykl na Placu Baczyńskiego zatytułowany „Muzyczne Ogródki na Baczu". To letnia propozycja na sobotnie popołudnie. W lipcu i sierpniu wybierzemy się w muzyczną podróż, nie ruszając się z Tychów! Koncerty odbywają się co tydzień na pl. Baczyńskiego o 18.30!

ogródki, plac Baczyńskiego
Muzyczne Ogródki na Placu Baczyńskiego przez całe lato · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Marek „McCarron” Motyka  to człowiek-orkiestra. Obwieszony perkusjonaliami wyśpiewuje przede wszystkim stare śląskie pieśni w manierze Delty Mississippi. Muzykę traktuje jako pasję i zabawę, bez której nie wyobraża sobie życia.

W telewizji transmitowano trzy filmy z jego udziałem: ,"Różany Blues", ,"Posłuchaj mnie tato" i "Dla taty". Dotychczas nagrał dwie płyty "Makaron po Śląsku” i "Bez owijania w bawełnę", wydaną przez BOX Music w Bytomiu. W 2012 roku wystąpił na Przystanku Woodstock na scenie folkowej i na festiwalu Rawa Blues. Wielokrotnie zasiadał także jako juror tegoż największego Bluesowego Festiwalu na świecie, a teraz będziemy mieć możliwość posłuchania jego twórczości na żywo już 10 lipca na Placu Baczyńskiego!

Koncert Marka McCarrona Motyki
Miejsce: Plac K. K. Baczyńskiego
Data: 10 lipca
Godzina: 18.30
Wstęp wolny!

ar / tychy.info

źródło: Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj