Wiadomości

  • 6 lipca 2021
  • wyświetleń: 1879

Tyska straż miejska działa w akcji szczepień powszechnych

Od początku pandemii, strażnicy miejscy są zaangażowani w bezpośrednią walkę z koronawirusem. Teraz pomagają w obsłudze punktów szczepień powszechnych, dowożą też potrzebujących na szczepienia przeciw COVID-19.

straż miejska, punkt szczepień
Tyska straż miejska działa w akcji szczepień powszechnych · fot. Straż Miejska Tychy


Na samym początku pandemii, patrole straży miejskiej można było zobaczyć w miejscach grupowania się osób (między innymi rejon Paprocan, Centrum Handlowego "Skałka" lub Parku Jaworek). Wówczas strażnicy sprawdzali, czy mieszkańcy przestrzegają aktualnych obostrzeń (utrzymanie bezpiecznej odległości, zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej). Działania strażników, polegały głównie na pouczaniu oraz informowaniu mieszkańców o aktualnych obostrzeniach, nakazach i zakazach wprowadzanych przez Ministerstwo Zdrowia.

Kolejnym etapem walki z Covid-19, jest transport osób schorowanych oraz niepełnosprawnych do punktów szczepień w całej aglomeracji Śląskiej (między innymi, Katowice, Mysłowice, Mikołów czy Zabrze), od lutego do końca czerwca strażnicy miejscy przewieźli łącznie 65 osób.

Po uzyskaniu informacji o planowanych otwarciach punktów szczepień (Stadion Miejski, Hala Sportowa), strażnicy przystąpili do pomocy w ich budowie a w późniejszym okresie w obsłudze.

- W czasie epidemii skupiamy się na nowych zadaniach, ale to nie znaczy, że zapomnieliśmy o dotychczasowych. Reagujemy zawsze, gdy jest zagrożone czyjeś życie lub zdrowie. Nadal priorytetowo traktujemy zgłoszenia dotyczące osób nietrzeźwych czy bezdomnych, które mogą potrzebować pomocy. Żaden strażnik nie przejdzie obojętnie wobec rażących przypadków nieprawidłowego parkowania, które utrudnia funkcjonowanie innych uczestników ruchu drogowego i zagraża ich bezpieczeństwu - zapewniają tyscy funkcjonariusze.

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj