tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2021
  • 11 kwietnia 2021

6,5 tys. m2 krokusów, żonkili, tulipanów - w Tychach już wiosna!

Na trawnikach, w pasach drogowych czy terenach parkowych można podziwiać kwitnące rośliny cebulowe: krokusy, narcyzy, tulipany, a późną wiosną będzie można dostrzec kamasje oraz czosnki ozdobne. Roślinami cebulowymi obsadzono w sumie blisko 6,5 tys. m2 w mieście. To nie koniec. Rozpoczęto właśnie sadzenie na rabatach ponad 16 540 sztuk bratków w różnych kolorach i odcieniach.

sadzenie kwiatów
Posadzili kwiaty w różnych częściach Tychów - 04.2021 · fot. Andrzej Dziuba - prezydent Tychów / Facebook


Cebulami obsadzono pas drogowy wzdłuż al. Bielskiej i ul. Katowickiej. Krokusy i narcyzy zakwitły na ok. 1,8 tys. m2 wzdłuż ciągu komunikacyjnego na ulicy Grota-Roweckiego i al. Niepodległości. Na pasie drogowym wzdłuż al. Jana Pawła II pojawiły się krokusy, cebulice i narcyzy (obsadzono ok. 1480 m2).

Przy pomniku Wejchertów posadzone są narcyzy, kamasje oraz czosnki ozdobne, a na terenie wzdłuż chodnika biegnącego od ul. Braterskiej do ul. Bocheńskiego (okolice Rynku) widoczne są już krokusy w kolorach żółtych i białych. Fioletowe krokusy rosną na 400 m2 przy ul. Begonii i Cienistej, a na ul. Burschego (przy lampce górniczej) - narcyzy oraz tulipany.

tychy,wiosna,kwiaty,marzec2021,silesia,lovesilesia,fotodnia,instagram
Wiosna 2021 w Tychach · fot. tychy.info


W sumie roślinami cebulowymi obsadzono ok. 6 500 m2 terenów w Tychach. W tym roku po raz pierwszy rośliny cebulowe pojawiły się na terenie między Mediateką a al. Piłsudskiego (pow. 1700 m2). Jesienią posadzono tam mieszankę fioletowych krokusów, żółtych narcyzów, fioletowych czosnków ozdobnych oraz kamasji.

Tuż po świętach wielkanocnych na rabatach pojawiają się kolejne kwitnące rośliny. W sumie zostanie posadzonych 16 540 sztuk bratków w różnych kolorach i odcieniach: żółtym, pomarańczowym, fioletowym i białym.

sadzenie kwiatów
Posadzili kwiaty w różnych częściach Tychów - 04.2021 · fot. Andrzej Dziuba - prezydent Tychów / Facebook


Bratki będzie można zobaczyć m.in.: na Rondzie Harcerska - Żwakowska, na ul. Budowlanych (przy budynku sądu), przy ul. Grota-Roweckiego, przy Placu Wolności, w Parku Miejskim Solidarności za pomnikiem "Niepodległa" oraz przy Urzędzie Stanu Cywilnego.

ar / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.