tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 28 stycznia 2021

Tychy zwolnią przedsiębiorców z części opłat za koncesję

Na dzisiejszej (28.01) sesji Rady Miasta Tychy, radni przyjęli uchwałę zwalniającą przedsiębiorców z części opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. Jak informuje na swoim profilu radny Michał Kasperczyk, w ten sposób prezydent oraz wszyscy radni Rady Miasta Tychy chcą pomóc restauratorom oraz pubom, których boleśnie dotknął kryzys w branży wywołany pandemią koronawirusa.

Przyjęta uchwała zakłada zwolnienie gastronomów z opłaty za koncesję alkoholową za okres od 1 stycznia - 30 kwietnia 2021 roku. Przedsiębiorcy, którzy uiścili już opłatę za cały rok w terminie do 31 stycznia 2021 r. otrzymają zwrot środków (w wysokości pierwszej raty opłaty czyli 1/3 opłaty).

W przypadku dalszego zamknięcia lokali i kolejnych restrykcji radni pochylą się nad dalszym zwolnieniem z opłaty.

- Wprowadzona w szybkim i pilnym trybie uchwała zwalnia z opłat przedsiębiorców opłacających koncesję na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, a więc w restauracjach, barach, kawiarniach, pijalniach. Rząd dał samorządom taką możliwość poprzez zmianę ustawy w dniu 25 stycznia 2021 roku - pisze Michał Kasperczyk.

Uchwała została wprowadzona z inicjatywy radnych Rady Miasta Tychy. Urząd Miasta szacuje, że wprowadzona dziś ulga uszczupli budżet miasta o ok. 0,5 mln złotych. Z ulgi może skorzystać ok. 140 punktów gastronomicznych.

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.