tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 10 sierpnia 2020

Środek pola również wzmocniony. Oskar Paprzycki piłkarzem GKS Tychy

W nadchodzącym sezonie piłkarzem GKS Tychy będzie również Oskar Paprzycki. 22-letni zawodnik podpisał z tyskim klubem kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2022 roku, z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Oskar Paprzycki piłkarzem GKS Tychy
Oskar Paprzycki piłkarzem GKS Tychy · fot. Łukasz Sobala / www.pressimages.pl


Urodzony 31 lipca 1998 roku w Gdańsku piłkarz swoją karierę rozwijał w rodzimych klubach - Beniaminku 03 Starogard Gdański, KP Starogardzie Gdańskim, APLG Gdańsk i juniorskich zespołach Lechii Gdańsk.

- Oskar to interesujący defensywny pomocnik, z dobrymi warunkami fizycznymi. Mimo młodego wieku ma już blisko 100 występów na poziomie centralnym, charakteryzuje się bardzo dobrym odbiorem piłki, a w ofensywie potrafi zagrozić rywalowi silnym uderzeniem z dystansu. Liczymy, że nadal będzie się rozwijał i razem z GKS Tychy zapisze kolejne karty w swojej karierze - mówi Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

Oskar Paprzycki piłkarzem GKS Tychy
Oskar Paprzycki piłkarzem GKS Tychy · fot. Łukasz Sobala / www.pressimages.pl


Pierwszy pełny sezon w seniorskiej piłce rozegrał w Kotwicy Kołobrzeg, gdzie wystąpił w 24 meczach II ligi. Ostatnie trzy sezony spędził z kolei w pierwszoligowej Chojniczance Chojnice, gdzie był podstawowym zawodnikiem. Łącznie na boiskach Fortuna 1 Ligi wystąpił w 69 meczach, w których zdobył trzy gole.

Oskar Paprzycki
ur. 31.07.1998 roku
Pozycja: Środkowy pomocnik
Kluby w karierze: Beniaminek 03 Starogard Gdański, KP Starogard Gdański, APLG Gdańsk, Lechia Gdańsk, Kotwica Kołobrzeg, Chojniczanka Chojnice.

BM / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.