Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Sport

  • 8 października 2019

[ZDJĘCIA] XXII Rajd Jesienny młodzieży szkolnej

W sobotę, 5 października odbył się XXII Rajd Jesienny dla młodzieży zorganizowany przez Oddział PTTK Tychy pod patronatem prezydenta Miasta Tychy oraz burmistrz Miasta Lędziny. Dziesięć drużyn rajdowych z Tychów i Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego w liczbie 115 osób z opiekunami wędrowało szlakami Beskidu Małego.

XXII Rajd Jesienny młodzieży szkolnej - 5.10.2019


Pomimo deszczowej pogody wszyscy bezpiecznie dotarli na metę rajdu, która znajdowała się przy schronisku PTTK na Leskowcu. Na mecie rajdu czekała już gorąca herbatka i kiełbaska z rożna. W trakcie pobytu na mecie uczestnicy odwiedzili dyżurkę Beskidzkiej Grupy GOPR, gdzie zapoznali się z zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać w czasie wędrówki po górach, z pracą ratowników GOPR oraz sprzętem, którym dysponują.

Przedstawiciele drużyn rajdowych brali również udział w konkursach: wiedzy turystycznej, udzielaniu pierwszej pomocy oraz sprawnościowym. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe a najlepsze drużyny rajdowe puchary i również nagrody rzeczowe. Przedstawiciele KTG przy Oddziele PTTK Tychy na mecie rajdu weryfikowali młodym turystom książeczki GOT. Wielkie gratulację dla młodych turystów i organizatorów.

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.