Sport

  • 11 września 2018
  • wyświetleń: 2105

Sukcesy tenisistów na turnieju Polskiego Związku Tenisowego

Materiał partnera:

Wielki sukces zawodników Śląskiego Centrum Tenisa Pszczyna na turnieju punktowym Polskiego Związku Tenisowego WTK Młodzicy 8-9 września.

Restauracja La Grande,Śląskie Centrum Tenisa


Zawodnicy pszczyńskiego klubu pokazali wielka klasę podczas odbywającego się przez ostatni weekend turnieju punktowego Polskiego Związku Tenisowego - WTK Młodzicy SCT Pszczyna.

Zawodniczka Śląskiego Centrum Tenisa w Pszczynie - Zofia Pyrek zajęła I miejsce w rywalizacji singla dziewcząt, nie tracąc żadnego seta w całym turnieju. Zosia pokazała moc, wygrywając spotkanie finałowe 6:0,6:0 z bardzo dobrą zawodniczką z Krakowa Marią Sikorą, która uplasowała się na II miejscu. III miejsce w turnieju dziewczyn zajęła Anna Hałat z klubu Advantage Bielsko-Biała.

Nasz zawodnik Franek Pękała, po wygraniu trzech spotkań dotarł aż do finału turnieju, pokonując w meczu półfinałowym faworyzowanego, rozstawionego z numerem 1 w turnieju, zawodnika Górnika Bytom - Janka Wieczorka.

Restauracja La Grande,Śląskie Centrum Tenisa


Mecz pomiędzy Frankiem i Jankiem był niezwykle wyrównany i zacięty, w końcu po przeszło dwóch i pół godzinie walki, lepszym okazał się Franek, zwyciężając: 5:7,6:3,7:5 i docierając do wielkiego finału. W spotkaniu finałowym, lepszym okazał się Mikołaj Mazur z Radzionkowa, zajmując I miejsce w turnieju. Brat Franka - Antek Pękała dotarł do półfinału turnieju, w którym z powodu przeziębienia musiał przerwać mecz z Mikołajem Mazurem, tym samym zdobywając III miejsce w turnieju, klasyfikując się tuż za bratem.


Ponadto w rywalizacji gry podwójnej, bracia Antek i Franek Pękała dotarli do finału turnieju, jednak z powodu przeziębienia Antka, nie mogli rozegrać meczu o I miejsce w turnieju, zdobywając tym samym II pozycję w grze deblowej.

Bardzo dobry występ zanotowali także pozostali zawodnicy naszego klubu: Adam Ingram oraz Bartosz Miszczak, obaj zajęli III miejsce w grze podwójnej, zaś w rywalizacji singlowej dotarli do ćwierćfinału turnieju.

Wielkie gratulacje dla zawodników i całej kadry trenerskiej klubu z Pszczyny: Piotra Słotwińskiego, Mateusza Piotrowskiego, Tomasza Bałucha, Michała Nowickiego, Łukasza Ryłko, Arkadiusza Frączyka, Grzegorza Galusa, Sławosza Pękały, Dawida Weintritta.Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SCT" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

SCT

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SCT" podaj