Rozrywka

  • 25 września 2020
  • 3 października 2020
  • wyświetleń: 1193

Koncert i spotkanie z Piotrem Machalicą w Teatrze Małym

Za nami:

W sobotę, 3 października Teatr Mały zaprasza na spotkanie z Piotrem Machalicą. Wydarzenie będzie towarzyszyło Festiwalowi Logos Fest - VII Tyskiemu Festiwalowi Słowa, gdzie artysta tego samego dnia wystąpi z koncertem zatytułowanym „Kofta. Jakoś leci”. Początek koncertu o godzinie 18.00. Spotkanie z aktorem odbędzie się tuż po części artystycznej, o godzinie 19.45.

machalica


VII Tyski Festiwal Słowa Logos Fest odbędzie się w jesienią w Teatrze Małym. Nadrzędnym celem festiwalu jest zwrócenie uwagi na kondycję słowa, zarówno mówionego, jak i pisanego. Jest to kluczowa kwestia wobec wszechobecnej dominacji kultury obrazu i motywów wizualnych. Szczególny akcent położony jest na prezentowanie słowa i eksponowanie go we wszystkich możliwych obszarach: teatralnym, muzycznym i przede wszystkim czysto literackim. Motywem przewodnim VII edycji Logos Fest będzie twórczość Jonasza Kofty.

W ramach wydarzenia Piotr Machalica wystąpi 3 października o godzinie 18.00 w koncercie „Kofta. Jakoś leci".

Po udanych projektach poświęconych Wojciechowi Młynarskiemu i Janowi Wołkowi, Machalica zmierzy się z twórczością kolejnego wybitnego polskiego poety - Jonasza Kofty. Jego fascynacja twórczością Kofty i współpraca z kompozytorem, aranżerem i akompaniatorem, Wojciechem Borkowskim sprawiła, że usłyszycie Państwo dojrzały, nienachalny, melancholijny, a jednocześnie zabawny koncert.

Ciepły głos aktora, przemyślane interpretacje i ciekawe aranżacje wybrzmią w takich utworach jak np. „Pamiętajcie o ogrodach”, „Jakoś leci”, „Niedomówienie”, „Jej portret”, „Podróżą każda miłość jest” czy „Wakacje z blondynką”.

Kierownictwo muzyczne, fortepian i aranżacje: Wojciech Borkowski. Bilety: 50,00 zł do kupienia w kasie Teatru Małego oraz na ticketportal.pl.

machalica


Spotkanie z aktorem, które odbędzie się tuż po koncercie, o godzinie 19.45 poprowadzi Paweł Drzewiecki, dyrektor Teatru Małego. Wstęp na spotkanie jest wolny!

Organizatorzy proszą o przyjście w maseczkach ochronnych i przestrzeganie sanitarnych zasad bezpieczeństwa. Wydarzenie będzie transmitowane online na kanale YouTube (kanał Teatr Mały Tychy).

Koncert „Kofta. Jakoś leci”
3 października, godz. 18.00,
Teatr Mały Tychy, ul. ks. kard. A.Hlonda 1.
Bilety: 50 zł.

Spotkanie z Piotrem Machalicą
3 października, godz. 19.45,
Teatr Mały Tychy, ul. ks. kard. A.Hlonda 1.
Wstęp wolny!

ar / tychy.info

źródło: Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj