Rozrywka

  • 22 września 2020
  • 22 października 2020
  • wyświetleń: 1454

Sztuka X Muzy: seanse filmowe w Mediatece powracają!

Za nami:

Po półrocznym uśpieniu wywołanym pandemią koronawirusa, biblioteczne kino ponownie budzi się do życia. Seanse w Mediatece startują od października. Pod dobrze znanym szyldem „Sztuka X Muzy” na początek przygotowano filmowy cykl „Słoneczne krainy”, który potrwa przez cały najbliższy miesiąc.

Obejrzymy cztery ciekawe, docenione przez publiczność oraz krytyków produkcje, dzięki którym będziemy mogli zawitać w przepełnionych ostrym światłem zakątkach świata: w Kalifornii, na Hawajach, w Portugalii i Hiszpanii.

W podróż zabiorą nas twórcy naprawdę uznani. Rozpocznie John Chester, który w pełnym malowniczych ujęć dokumencie "Nasze miejsce na ziemi", stworzonym przy asyście małżonki Molly, opowie nam o radościach i trudach realizacji odważnego projektu - stworzenia wyjątkowej farmy funkcjonującej w zgodzie z prawami natury.

Następnie swój oscarowy, ujmujący dramat rodzinny "Spadkobiercy", oparty na bestsellerowej powieści Kaui Hart Hemmings zaprezentuje Alexander Payne.

W trzecim tygodniu miesiąca w międzynarodowej produkcji z roku 2012 do Lizbony zabierze nas polski reżyser Andrzej Jakimowski w filmie "Imagine".

A na zakończenie cyklu, jako wisienka na torcie, w repertuarze pojawi się najnowszy, pełen autorefleksji i autobiograficznych odniesień, obraz "Ból i blask" hiszpańskiego mistrza Pedro Almodóvara, ze znakomitą, a zdaniem niektórych, życiową rolą Antonio Banderasa, nagrodzoną Złotą Palmą w Cannes.

Wszystkie spotkania odbywają się w czwartki 1, 8, 15 oraz 22 października o godzinie 17.00 w Mediatece (Bibliotece Głównej).

Podczas projekcji należy zasłaniać usta i nos (maseczka lub przyłbica), a liczba miejsc jest ograniczona - obowiązują bezpłatne wejściówki, które od 14 września można odbierać w Dziale Muzycznym i Książki Mówionej MBP Tychy. Tam również należy kierować wszelkie zapytania o szczegóły filmowej oferty (tel. 324380475, e-mail: dzialmuzyczny@mbp.tychy.pl).

ar / tychy.info

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.