Rozrywka

  • 21 września 2020
  • 28 września 2020
  • wyświetleń: 1064

Nędznicy - seans w cyklu Andromeda - kino jakie znamy

Za nami:

W poniedziałek, 28 września o 18.00 zapraszamy do Pasażu Kultury Andromeda na kolejny seans w cyklu Andromeda - kino jakie znamy.Opis fabuły: Stéphane, młody policjant, zostaje przeniesiony do lokalnej brygady antykryminalnej i szybko odkrywa, że dzielnica buzuje od konfliktów i napięć pomiędzy mieszkańcami, władzą i policją. Kiedy niewinny psikus dzieciaków z osiedla wywołuje lawinę wydarzeń i policja musi interweniować, sytuacja wymyka się spod kontroli. Stéphane musi wybrać, po czyjej stronie stanąć - czy postąpić w zgodzie ze swoim sumieniem, czy wykazać solidarność wobec kolegów z drużyny.

Film był nominowany do Oscara (kategoria najlepszy film miedzynarodowy) i Złotych Globów. Zdobył główną nagrodę w Cannes w 2019 roku. Na ekrany polskich kin wszedł 28 lutego.

Nędznicy


Tytuł oryginału: Les Misérables
Reżyseria: Ladj Ly
Gatunek: dramat
Produkcja: Francja
Rok produkcji: 2019
Czas trwania: 102 minuty

Obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem 32 780 32 03 lub mailowe pod adresem pasazkulturyandromeda@teatrmaly.tychy.pl. Liczba miejsc ograniczona, liczy się pierwszeństwo zgłoszenia. Wstęp wolny!

Cykl „Andromeda - kino, jakie znamy” to prezentacja kina artystycznego. Spotkania obejmują prelekcję, prezentację filmu oraz dyskusję po seansie. Rozmowy widzów z prowadzącym Krzysztofem Ociepą służą rozwoju kultury filmowej w Tychach.

Pokazywane są filmy z szerokiego spektrum gatunków od komedii po kino artystyczne i niekomercyjne. Projekt zakłada również pokazy filmów o trudniejszej tematyce, skłaniające do refleksji. „Andromeda - kino, jakie znamy” prezentuje różne generacje, w których wychowali się reżyserzy.

Nazwa projektu nawiązuje do kina "Andromeda", które funkcjonowało w mieście od 1960 do 2008 roku i było najważniejszym kinem analogowym dla mieszkańców miasta Tychy oraz okolic.

ar / tychy.info

źródło: Teatr Mały

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.