Rozrywka

  • 18 września 2020
  • 20 września 2020
  • wyświetleń: 1617

Festyn na Mąkołowcu: koncert Domu o zielonych progach

Za nami:

Już w najbliższą niedzielę, 20 września Miejskie Centrum Kultury i Parafia św. Ojca Pio zapraszają na festyn na Mąkołowcu. O godzinie 17.00 zagra grupa Dom o zielonych progach, prezentująca muzykę turystyczną i poezję śpiewaną.

Dom o zielonych progach
Dom o zielonych progach · fot. Hruszowiec Fotografia / Dom o zielonych progach / Facebook


Jeżeli jesteście amatorami poezji śpiewanej i piosenki turystycznej, nieraz przy ognisku śpiewaliście "Gór mi mało...", a maszerując kolejnego dnia nuciliście "Drogi lesie, kręta drogo i ty piękna górska wodo, jak daleko w kilometrach, a jak blisko mego serca..." to ten koncert zdecydowanie jest dla Was.

Miejscem rodzinnego wypoczynku przy muzyce będzie teren Parafii Rzymskokatolickiej Świętego Ojca Pio przy ul. Przepiórek 50.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale obowiązują zapisy przy wejściu na imprezę, ze względu na wymogi związane z pandemią COVID-19.

O Domu o zielonych progachNiektórzy wymieniają dziś jednym tchem z nazwami takich klasyków piosenki zwanej poetycką lub turystyczną jak „Wolna Grupa Bukowina” czy „Stare Dobre Małżeństwo”. I coś w tym chyba jest...

Na pewno członkowie grupy, która za nazwę przyjęła tytuł pięknego wiersza Kazimierza Węgrzyna, wychowywali się na piosenkach swoich wielkich poprzedników i w jakiś sposób były one dla nich wzorem. Na pewno też, zajmując od ponad 20 lat ważne miejsce na muzyczno-poetyckiej scenie, są ich następcami i kontynuatorami, choć zdążyli wypracować swoją własną, niepowtarzalną drogę. Nie porywając się na ryzykowne porównania, można stwierdzić z całym przekonaniem, że piosenki „Domu” weszły do kanonu utworów, które można usłyszeć na szlaku, w schroniskach czy przy ognisku.

Od samego początku filarem grupy jest Wojtek Szymański - kompozytor, gitarzysta i wokalista obdarzony ogromną charyzmą i wrażliwością na dobry tekst, który umiejętnie wzbogaca swoją muzyką. Doskonałym kontrapunktem od 2016 roku jest dla niego Agata Świerczyńska, energiczna, wyrazista i uwielbiana zwłaszcza przez męską część publiczności. Na kontrabasie gra od dwóch lat krakowianin Marcin Chatys. Swoim graniem dodaje każdemu utworowi głębi brzmienia. Ponadto w skład zespołu wchodzą Szymon Piotrowski Czubaka odpowiedzialny za brzmienie perkusji.

Udział w pikniku jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu wydarzeń dostępnego tutaj.

festyn na Mąkołowcu


Piknik realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2020 dla Miasta Tychy.

ar / tychy.info

źródło: MCK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.