Rozrywka

  • 14 września 2020
  • 17 września 2020
  • wyświetleń: 1684

Film na lekcjach wychowawczych - webinarium dla nauczycieli

Za nami:

W czwartek, 17 września tyska KinoSzkoła zaprasza na pierwsze webinarium dla nauczycieli na temat pracy z filmem na lekcjach wychowawczych. Początek o godzinie 19.00.

KinoSzkoła


KinoSzkoła zaprasza na pierwsze z pięciu bezpłatnych webinariów dla nauczycieli, które realizowane są w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Webinarium odbędzie się na platformie Get Response. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy!

Aby otrzymać zaproszenie do webinaru należy zapisać się do listy mailingowej Fundacji KinoSzkoła: https://kinoszkolanauczyciele.gr8.com/

Planowane terminy kolejnych zajęć: 24 września, 8, 15 i 22 października.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia potwierdzające uczestnictwo w webinarium.

O prowadzącej:Dr Joanna Zabłocka-Skorek - filmoznawczyni, edukatorka, certyfikowana trenerka PISF i CEO w zakresie edukacji filmowej, dyrektorka Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej, Prezeska Fundacji „KinoSzkoła”, autorka licznych wystąpień i publikacji z zakresu edukacji medialnej.

Od 2001 roku zajmuje się edukacją filmowo-medialną dzieci i dorosłych - początkowo prowadziła zajęcia w kinach na Śląsku, a od 2006 roku tworzyła repertuar i koordynowała pięcioma edycjami Multimedialnego Programu Edukacyjnego realizowanego przez Apollo Film w miastach województwa małopolskiego.

W 2011 roku stworzyła Ogólnopolski Interdyscyplinarny Projekt Edukacji Medialnej „KinoSzkoła”, w którym obecnie uczestniczy prawie 300 tysięcy uczniów w ponad 70 miastach na terenie całej Polski. Corocznie program „KinoSzkoła” jest rekomendowany przez Centralny Gabinet Edukacji Filmowej w Łodzi, a zgodność z podstawą programową i jakość zawartości merytorycznej gwarantowane są przez Certyfikat Filmoteki Narodowej Instytutu Audiowizualnego.

W 2014 roku za program KinoSzkoła otrzymała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii edukacja młodego widza, a w 2016 roku Honorowy Złoty Bilet (przyznawany przez Stowarzyszenie Kina Polskie) za wybitne zasługi w upowszechnianiu kultury filmowej w Polsce.

W 2020 roku zdobyła stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie "Kultura w sieci" na działania w przestrzeni internetowej.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.