Rozrywka

  • 1 września 2020
  • wyświetleń: 1250

Codzienność niecodzienna - wystawa fotografii Piotra Witkowskiego

Za nami:

Pod koniec września w Spółdzielczym Domu Kultury "Tęcza" będzie można oglądać wystawę fotografii Piotra Witkowskiego, która nosi tytuł "Codzienność niecodzienna". Wernisaż odbędzie się 25 września o godzinie 18.00. Na wystawę zaprasza Tyskie Towarzystwo Fotograficzne.

Piotr Witkowski
Praca Piotra Witkowskiego


Zdjęcia przedstawiają codzienne sytuacje uchwycone przez artystę w czasie wolnym. Powstawały w latach 2016-2019 i stanowią powrót autora do świata fotografii.

- Pokażę swoje spostrzeżenia, coś co zwróciło uwagę w otaczającym mnie świecie. Czasami będą to tematy pozornie dość banalne, jak cienie ptaków odbijające się na ekranach dźwiękochłonnych albo ślady butów odbite w świeżo zalanym betonie. Interesuje mnie nawet pospolita mucha siedząca na szybie. Ogólnie lubię fotografię dokumentalną, pokazywanie codziennego życia ludzi, czasami w prozaicznych przypadkach jak na przykład spacer z psem po zamarzniętym Jeziorze Paprocańskim albo wędkarz łowiący ryby spod lodu. Mój nauczyciel fotografii, Sławoj Dubiel, określił moje zdjęcia jako „narracyjne”, gdyż każdy może wymyślać do nich swoją własną historię - mówi Piotr Witkowski.

Gdzie? Tychy, Spółdzielczy Dom Kultury "Tęcza", Al. Niepodległości 188
Kiedy? Wystawa w "Tęczy" potrwa od 25 września do 20 listopada. Wstęp jest wolny.
Organizatorzy: Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, Spółdzielczy Dom Kultury „Tęcza”, Tyska Spółdzielnia Mieszkaniowa "Oskard".

O Piotrze WitkowskimPiotr Witkowski fotografią zajmuje się już 20 lat, z krótką przerwą. Wspomina, że pierwsze zdjęcie czarno-białe wywołał z pomocą dziadka, który zaszczepił w nim wrażliwość na obraz. Fotografia stała się jego życiową pasją i spełnieniem marzeń.

W 2002 roku został absolwentem Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Opolu. Przez parę lat pracował w Domu Kultury w Dobrzeniu Wielkim i prowadził tam kółko fotograficzne. Należy do Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Uczestniczył w ogólnopolskich konkursach fotograficznych i wystawach, m.in. w Muzeum Wsi Opolskiej czy Radio Plus. W 2007 roku zdobył 2 miejsce w konkursie fotograficznym „Zabytkowa Architektura Wiejska Śląska Opolskiego”.

W 2018 roku w ramach XI edycji konkursu fotograficznego „W Tychach jest pięknie” zdobył III miejsce, a jego pracę jako zdjęcie miesiąca docenił Chris Niedenthal - światowej sławy fotoreporter. W tym samym roku otrzymał wyróżnienie w Foto Marat(h)onie „Równe Prawa To Podstawa”.

---

Informacja dla osób spoza Tychów: jak dojechać do Tęczy? Autobusem ZTM: linie nr 1 i 4 (przystanek Tychy Tęcza) oraz 14 (przystanek Tychy Wyszyńskiego). Pociągiem Kolei Śląskich: wysiadamy na przystanku Tychy Lodowisko i idziemy ok. 6 minut ulicą Wyszyńskiego. Samochodem: z trasy Katowice-Bielsko-Biała zjeżdżamy w Al. Niepodległości, przy straży pożarnej.

ar / tychy.info

źródło: Tyskie Towarzystwo Fotograficzne

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.