Rozrywka

  • 1 września 2020
  • 22 września 2020
  • wyświetleń: 1531

Scena TV: Pokazy Teatru Telewizji w Pasażu Kultury Andromeda!

Za nami:

Zapraszamy na inaugurację nowego cyklu teatru Małego pn. Scena TV, którego celem jest przypomnienie ważnych i ciekawych spektakli Teatru Telewizji. Premierowym spektaklem, jaki zostanie zaprezentowany we wtorek, 22 września o godzinie 18.00, będzie przedstawienie w reżyserii i z udziałem Piotra Fronczewskiego „Ja, Feuerbach” (2015).

Fronczewski
Piotr Fronczewski w spektaklu Teatru Telewizji „Ja, Feuerbach”. · fot. kadr ze spektaklu Teatru Telewizji / materiały prasowe


Scena TV będzie realizowana w cyklach dwutygodniowych, w Pasażu Kultury Andromeda. Spektakle będą prezentowane w sali projekcyjnej. Gospodarzem tych spotkań będzie dyrektor Teatru Małego, Paweł Drzewiecki, który przed projekcją spektaklu wprowadzi nas w tematykę spektakli.

"Ja Feuerbach" to głośna współczesna sztuka niemieckiego dramatopisarza i reżysera Tankreda Dorsta i jednocześnie debiut reżyserski Piotra Fronczewskiego. Jej autor w przejmujący sposób przedstawia dramat wybitnego aktora starej daty, który po latach przerwy postanawia wrócić na scenę. Jest to przenikliwa opowieść o sztuce zaczynania od początku, o dylematach i rozterkach każdego powrotu, który równie dobrze może być zwycięstwem, co klęską. To również aktualny i niezwykle przenikliwy traktat o istocie teatru, gdzie nowe wciąż ściera się ze starym, i nigdy do końca nie wiadomo, które wartości są godne ocalenia, a które nadają się już do lamusa.

Wstęp na pokaz jest wolny! Liczba miejsc ograniczona!

ja feurerbach


Autor sztuki: Tankred Dorst
Współpraca: Ursula Ehler
Przekład: Jacek St. Buras
Reżyseria: Piotr Fronczewski
Scenografia: Marcin Stajewski
Obsada: Piotr Fronczewski, Maria Ciunelis, Grzegorz Damięcki

ar / tychy.info

źródło: Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj