tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 15 stycznia 2020
  • 27 stycznia 2020

Pokaz filmu nagrodzonego Złotą Palmą. "Złodziejaszki" w Andromedzie

Za nami:

27 stycznia o godzinie 18:00, w ramach cyklu: „Andromeda , kino jakie znamy” w Pasażu Kultury Andromeda odbędzie się projekcja filmu „Złodziejaszki”. Wstęp wolny!

"Złodziejaszki" w Andromedzie


Nagrodzone Złotą Palmą w Cannes, nominowane do Oscara® 2019 „Złodziejaszki” to historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio. Utrzymują się najróżniejszych dorywczych zajęć oraz drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążąc koniec z końcem, to gdy jednak pewnego dnia w ich życiu pojawia się bezdomna dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową. To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z rodzinnej przeszłości.

Reżyser filmu Hirokazu Koreeda należy do czołówki współczesnych japońskich twórców i jest najpopularniejszy przedstawicielem tej kinematografii w Polsce. W ostatnich kilku latach kinowa publiczność miała okazję obcować z jego głośnymi, nagradzanymi obrazami „Po burzy” (2016), „Nasz młodsza siostra” (2015), „Jak ojciec i syn” (2013). Krytycy nazywają go kontynuatorem filmowej tradycji japońskiego mistrza Yasujirô Ozu, jednak sam Koreeda uważa, że bliżej mu do Kena Loacha, który podobnie jak on używa kamery do sportretowania społecznych nierówności i absurdów współczesnego świata.REŻYSERIA: Hirokazu Koreeda
GATUNEK: dramat
PRODUKCJA: Japonia
CZAS TRWANIA: 121 minut
Premiera w Polsce: 22 marca 2019

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.