Rozrywka

  • 17 września 2018
  • 22 września 2018
  • wyświetleń: 1957

Warsztaty tworzenia neonów w Muzeum Miejskim w Tychach

Za nami:

W sobotę, 22 września Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza dzieci na warsztaty tworzenia neonów oraz warsztaty z cyklu W świecie twórczej wyobraźni.

Warsztaty tworzenia neonów w Muzeum Miejskim w Tyc
Warsztaty tworzenia neonów w Muzeum Miejskim w Tychach · fot. Muzeum Miejskie w Tychach


Neonowy zawrót głowy. O tyskich neonach

Warsztaty adresowane są do dzieci oraz do rodzin z dziećmi. Towarzyszą wystawie Lokal kategorii pierwszej. Tyskie restauracje i kawiarnie w latach 50., 60. i 70. XX wieku. Rozpoczną się o godz. 10.00 w Starym Magistracie (pl. Wolności 1). Prowadząca zajęcia Agata Berger opowie, skąd wzięły się neony, czym są i dlaczego stały się tak popularne w czasach PRL-u. W czasie warsztatów zobaczymy także fotografie najbardziej znanych neonów pochodzących z Tychów oraz innych polskich miast. Samodzielnie - przy użyciu kolorowych żyłek filofun, które uformujemy w różne wzory, kształty i napisy - stworzymy projekt mini neonu według własnego pomysłu. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty tworzenia neonów w Muzeum Miejskim w Tyc
Warsztaty tworzenia neonów w Muzeum Miejskim w Tychach · fot. Muzeum Miejskie w Tychach


W świecie twórczej wyobraźni

Tematem pierwszych powakacyjnych warsztatów będzie pop - art. Zapraszamy o godz. 12.00 do Dawnej Młótowni (ul. Katowicka 9). Uczestnicy zajęć poznają związane z nurtem pojęcia, nazwiska twórców oraz przykłady powstałych dzieł. W części praktycznej warsztatów - zainspirowani poznanymi przykładami - stworzą prace według własnego pomysłu. Warsztaty adresowane są do dzieci w wieku od 7 do 12 lat, zainteresowanych sztuką, z chęcią uczestniczących w zajęciach plastycznych, chcących doskonalić swoje umiejętności pod okiem profesjonalisty.

Cykl prowadzi Monika Sojka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, laureatka wielu nagród i wyróżnień, dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Tychy.

Koszt: 10 zł (płatne przed warsztatami)

Zapisy na wszystkie warsztaty dla dzieci prowadzi Anna Kura z Działu Edukacji i Promocji. Kontakt: tel. (32) 327-18 -21; e- mail: a.kura@muzeum.tychy.pl.

BM / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj