tychy.info

Reklama

Rozrywka

 • 21 lutego 2017
 • 23 lutego 2017

Ostatnia Metamorfoza Tyszan za nami. Zobacz przemianę Gruzina

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Metamorfozy Tyszanek i Tyszan" podaj

Irakli Kardava ma 26 lat, pochodzi z Gruzji a od niedawna mieszka w Polsce. Z wykształcenia jest anglistą, obecnie pracuje i studiuje informatykę na Uniwersytecie Śląskim. W czasie wolnym trenuje karate i podróżuje ze swoją narzeczoną.

Reklama

Irakli Kardava po metamorfozie
Irakli Kardava po metamorfozie


Irakli zgłosił się do udziału w akcji spontanicznie, podczas zakupów w City Pont Tychy z narzeczoną, Anią. Na pytanie, dlaczego to on powinien zostać wybrany, odpowiedział żartobliwie: chciałbym zachwycić swoją dziewczynę!

Irakli Kardava przed metamorfozą
Irakli Kardava przed metamorfozą · fot. Anna Rdzanek


Metamorfoza rozpoczęła się od spotkania konsultacyjnego, podczas którego Irakli ustalił ze stylistką Barbarą Rdzanek, na czym skupi się jego przemiana. - Po krótkiej rozmowie, ustaliliśmy, że musimy popracować nad stylizacją i fryzurą, poprosiłam go też o zapuszczenie brody - mówi Barbara Rdzanek, stylistka Relook Studio. - Organizując metamorfozy dla mężczyzn, marzyłam, by ubrać naszych uczestników w klasyczną, miejską elegancję. Okazało się jednak, że Ika jest typem sportowca - ceni sobie luz i wygodę. Starając się sprostać jego oczekiwaniom, zupełnie zmieniłam koncepcję stylizacji. Podczas zakupów w City Point Tychy postawiłam na luz w amerykańskim stylu - miało być wygodnie, sportowo i stylowo jednocześnie - dodaje.

Elementy stylizacji Irakli udostępniły butiki City Point Tychy: buty, kurtka, t-shirt, bluza, spodnie - Diverse, zegarek Casiio G-Shock - Sensation Tomorrow.

Irakli Kardava w trakcie metamorfozy · fot. Aleksandra Pocięgiel


Następnym krokiem była wizyta w salonie kosmetycznym, który od zawsze kojarzył się Irakliemu z zabiegami dla kobiet. - Irakli był trochę zestresowany przed zabiegiem, ale podczas masażu twarzy rozluźnił się i nawet zasnął. Skóra była lekko zanieczyszczona w okolicach nosa, zaproponowałyśmy, by przynajmniej dwa razy w roku korzystał z oczyszczania. Skóra była sucha, dlatego potrzebowała dobrego, kremowego peelingu i maseczki nawilżającej. Efekt został wzmocniony ampułką Hydra. Cera po zabiegu wyglądała zdrowiej, odzyskała blask - relacjonuje kosmetyczka, Dominika Muszyńska, Salon ID Kosmetyka.

Irakli Kardava w trakcie metamorfozy
Irakli Kardava w trakcie metamorfozy · fot. Aleksandra Pocięgiel


- Nic dodać, nic ująć - tak spotkanie z Iraklim podsumował Zbigniew Kasprzyk, dietetyk, Strefa Fitness. - Mamy do czynienia z młodym, wysportowanym człowiekiem, wcześniej trenującym judo, co bardzo pomogło mu w dzisiejszym wyglądzie. Musi tylko podtrzymać formę poprzez odpowiednio przygotowaną dietę oraz nie zapominać o ruchu - dodał.

Irakli Kardava w trakcie metamorfozy
Irakli Kardava w trakcie metamorfozy · fot. Aleksandra Pocięgiel


Wcześniejsze treningi pozwoliły Irakliemu swobodnie zrealizować trening personalny pod okiem fachowca. - Podczas wywiadu z Iraklim, dowiedziałem się, iż przez długi okres trenował on sztuki walki. Biorąc to pod uwagę, jako rodzaj treningu wybrałem trening obwodowy, który przygotowuje świetnie do tej dyscypliny. Trening ten pomaga nam wytrenować wydolność, wytrzymałość, koordynację a razem zwiększa siłę mięśni. Irakli podczas rozgrzewki wykazał się ponad przeciętną mobilnością. Po doborze odpowiednich ćwiczeń dla uczestnika zabraliśmy się do działania. Pomimo dłuższej przerwy od aktywności fizycznej, świetnie sobie z tym rodzajem treningu poradził. Trening zakończyliśmy krótką sesją aerobową, aby dotlenić mięśnie zaangażowane podczas ćwiczeń - opowiada Remigiusz Stępień, trener personalny, Strefa Fitness.

Irakli Kardava w trakcie metamorfozy · fot. Anna Rdzanek


Następnym etapem była wizyta w salonie fryzjerskim.- Irakli przyszedł do nas z włosami średniej długości, opadającymi na twarz. Ta fryzura go przytłaczała, postanowiłam ją całkowicie odmienić. Boki i tył skróciłam bardziej, a górę ostrzygłam tak, by móc zaczesać ją uniesioną do boku. Cieszę się, że udało nam się namówić Ikę na zapuszczenie zarostu, który zmienił go w dużej mierze, a właściwa stylizacja pozwoliła osiągnąć zamierzony efekt - mówi Amelia Spyra, stylistka fryzur, Fryzjer Męski.

Irakli Kardava po metamorfozie · fot. Anna Rdzanek


Ostatnim i najważniejszym punktem każdej metamorfozy była sesja zdjęciowa. Fotograf Anna Rdzanek zabrała Irakliego na Stadion Miejski w Tychach. - Ika - kolejny entuzjasta uśmiechu! Dzięki temu, że przed obiektywem świetnie sobie poradził i mam nadzieję, że świetnie się czuł - zrobiliśmy zdjęcia w kilka minut - relacjonuje.

- Udział w akcji będę wspominał z uśmiechem. Pokazał mi samego siebie z innej perspektywy, a co najważniejsze - czuję się komfortowo. Mój nowy wizerunek bardzo mi się podoba, jestem mega zadowolony. - Cel został osiągnięty. W miarę możliwości będę stosował się do wszystkich porad. Z pewnością postaram się utrzymać zaproponowaną fryzurę. Stylizacje podobały mi się, bo czułem się komfortowo. Metamorfozy pod okiem Basi i zespołu poleciłbym wszystkim, którzy boją się zmian - na pewno nie będą zawiedzeni rezultatem - podsumowuje Irakli Kardava.

Irakli Kardava po metamorfozie
Irakli Kardava po metamorfozie · fot. Anna Rdzanek


Nagrody ufundowane przez Partnerów Akcji

- Techcar - sprawdzenie stanu technicznego samochodu, mycie zewnętrzne samochodu, woskowanie twardym woskiem: Sonax Premium Class - Carnauba + utrwalacz wosku (profesjonalne zabezpieczenie lakieru na 6 miesięcy) oraz gadżety: scyzoryk, latarka, etui na dokumenty, ramki na rejestrację, zestaw kluczy
- Strefa Fitness - miesięczne karnety open
- Nagrody ufundowane przez sklepy obecne w City Point Tychy: Big Star Jeans, Way To Beauty, Studio SIM, Toy Planet, Mydlarnia u Franciszka, CCC, SensationTomorrow
- Klub Sportowy Dragon - zaproszenia na zajęcia Tai-Chi
- Optyk Green - bony upominkowe.


Zespół akcji „Męskie Zmiany” 2016

 • Barbara Rdzanek - Relook Studio - kreowanie wizerunku, stylizacja, organizacja akcji, www.relookstudio.com/pl
 • Amelia Spyra - Fryzjer Męski Tychy - stylizacje fryzur & brody, ul. Armii Krajowej 71, Tychy
 • Dominika Muszyńska - ID Kosmetyka - zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn, www.kosmetyka-id.pl
 • Sylwia Ptasińska & butiki City Point Tychy - udostępnienie kolekcji na potrzeby stylizacji, wsparcie w organizacji, fundator nagród, www.city-point.pl
 • Kompleks Motoryzacyjny Techcar - pomoc w organizacji akcji, fundator nagród, www.techcar.com.pl
 • Centrum Sportowe Strefa Fitness - treningi personalne, konsultacje dietetyczne, pomiar wagi i masy ciała, fundator nagród, www.strefafitness.pl
 • Zespół Spółki Tyski Sport - pomoc w organizacji sesji zdjęciowej na terenie Stadionu Miejskiego w Tychach, www.tyski-sport.pl
 • Anna Rdzanek - fotografia - finałowe sesje zdjęciowe uczestników,
 • Aleksandra Pocięgiel - fotografia - relacje z przebiegu akcji,
 • Alicja Otremba - asystentka stylistki.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Metamorfozy Tyszanek i Tyszan

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Metamorfozy Tyszanek i Tyszan" podaj