Rozrywka

  • 19 sierpnia 2016
  • 26 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 1614

Potańcówka z muzyką na żywo na placu Baczyńskiego w Tychach

Za nami:

Muzeum Miejskie w Tychach kończy wakacje z przytupem i zaprasza wszystkich chętnych do udziału w potańcówce. Impreza odbędzie się w piątek, 26 sierpnia w godzinach od 18.30 do 21.00. Jeśli pogoda dopisze tańczyć będzie można na placu Baczyńskiego. Jeśli natomiast padać będzie deszcz - potańcówka przeniesie się do przestrzeni Dawnej Młótowni (ul. Katowicka 9).

taniec, warsztaty
Warsztaty tańca organizowane przez Muzeum Miejskie · fot. Grzegorz Krzysztofik


Potańcówce w klimatach miejsko-wiejskich towarzyszyć będzie muzyka na żywo. Do tańca zagra zespół Ludzie szerokiego pola. Repertuar kapeli stanowią melodie ludowe pochodzące z całej Polski - od Łowicza po Biłgoraj, od Chorzowa do Radomia. Usłyszymy oberki, mazurki, kujawiaki, polki ale również tańce miejskie, fokstroty, tanga, walczyki. Do tańca na skrzypcach zagra i zaśpiewa Karo Przewłoka, na bębenku i skrzypcach zagra Iza Kozak, na basach i barabanie - Olo Mateja, a na akordeonie i trąbce - Andrzej Teofil.

Nie zabraknie wywijasów, wirowańców, świetnej muzyki, tańców i dobrej zabawy. Na miejscu tanecznego wsparcia przez cały czas trwania imprezy udzielać będzie instruktor tańca. Do tańczących będzie więc można dołączyć w każdym momencie. Chętni do udziału dla wygody mogą ubrać buty na płaskiej podeszwie. Panie natomiast zachęcamy do ubrania spódnic lub sukienek.

Udział w potańcówce jest darmowy, a zaproszeni są wszyscy - młodsi i starsi, od lat tańczący, jak i początkujący.

ups / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.