Rozrywka

  • 26 lipca 2021
  • wyświetleń: 1593

Andromeda-kino, jakie znamy: dokument Over the limit

Za nami:

W poniedziałek, 26 lipca o godzinie 18.00 kolejny seans poprzedzony rozbudowaną prelekcją Krzysztofa Ociepy w Pasażu Kultury Andromeda! Obejrzymy dokument Marty Prus "Over the limit".Pełnometrażowy debiut Marty Prus "Over the limit" stał sie objawieniem festiwali zdobywając uznanie krytyów i zachwyt publiczności. Film został nazwany przez Variety "Czarnym Łabędziem" filmu dokumentalnego.

Rosjanka Margarita Mamun trenuje gimnastykę artystyczną. Film przedstawia decydujący rok w jej życiu: Margarita stoi przed unikalną szansą występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i zdobycia złotego medalu olimpijskiego. Dziewczyna jest wykończona wielogodzinnymi treningami, udziałem w różnych zawodach i rozłąką z bliskimi. W przygotowaniach do Igrzysk pomagają jej dwie trenerki, reprezentujące różne podejścia do sportowego sukcesu i wchodzące z bohaterką w odmienne relacje. Film w emocjonalny sposób opowiada o psychicznych kosztach, jakie niesie ze sobą uprawianie wyczynowego sportu. Pokazuje, jak dążenie do mistrzostwa łączy się z brutalnym hartowaniem charakteru zawodniczki.

“Swym pełnometrażowym debiutem dokumentalnym Marta Prus zrobiła dla gimnastyki artystycznej to, co Damien Chazelle dla gry na perkusji w filmie Whiplash” - Neil Young (The Hollywood Reporter).

“Na początku seansu wydaje się, że mamy do czynienia ze spokojnym sportowym dokumentem. Kilka minut później orientujemy się, że oglądamy horror, który dzieje się w prawdziwym życiu.” - Jeannette Catsoulis (The New York Times).

ar / tychy.info

źródło: Teatr Mały

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.