Rozrywka

  • 15 lipca 2021
  • 16 lipca 2021
  • wyświetleń: 1674

Immortal Kombat - pokaz dokumentu w Mediatece

Za nami:

W piątek, 16 lipca o godz. 11.00. w tyskiej Mediatece zostanie wyświetlony premierowo dokument Immortal Kombat Julii Karasiewicz i Tomasza Kazaneckiego.

immortal kombat


Mediateka zaprasza na niezwykły seans. Walka o nieśmiertelność towarzyszy człowiekowi od zarania. Poszukiwania kamienia filozoficznego, fontanna młodości czy drzewo życia to tylko niektóre symbole pragnień związanych z przekraczaniem ludzkiej natury. Jak będzie wyglądał człowiek przyszłości? Czy nauka pozwoli nam na osiągnięcie wieku matuzalemowego, a nawet na nieśmiertelność? "Immortal Kombat" to filmowy debiut Julii Karasiewicz i Tomasza Kazaneckiego, który zawiera próbę odpowiedzi na pytanie o odwieczne ludzkie zmagania i ich rzeczywisty sens.

O tym, na ile opłacalna jest "zabawa w Boga", opowiadają m.in. Aleksandra Przegalińska, Krzysztof Książek, Jarosław Makowski, Zbigniew Nawrat, Jacek Prusak i najstarsza Polka, superstulatka Tekla Juniewicz. Dzięki świadectwu Marka Breguły, który przeżył śmierć kliniczną, film dotyka także tych najbardziej nieodgadnionych obszarów ludzkiej egzystencji.

Dokument pozwala skonfrontować się nie tylko z kwestiami ostatecznymi, ale także z samym sobą.

Więcej na temat produkcji można dowiedzieć się na jej oficjalnym fanpage'u: https://www.facebook.com/truecolors.immortalkombat

ar / tychy.info

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.