Rozrywka

  • 11 lipca 2021
  • 12 lipca 2021
  • wyświetleń: 1795

Nowy film Almodovara z Tildą Swinton w Heliosie - wygraj bilet!

Za nami:

Już w poniedziałek, 12 lipca o 18.00 kolejny seans z cyklu Kino Konesera w Kinie Helios w Katowicach (Galeria Libero). Na najnowszy film mistrza Pedro Almodovara z Tildą Swinton w roli głównej nasi czytelnicy mogą wygrać bilet dla dwóch osób. Wystarczy odpowiedzieć na proste konkursowe pytanie!„Ludzki głos” to pierwszy wspólny film Pedra Almodóvara i Tildy Swinton, a zarazem pierwszy zrealizowany po angielsku tytuł w dorobku hiszpańskiego reżysera. Ten na wskroś almodovarowski, kipiący kolorami i buzujący od emocji melodramat z powodzeniem łączy dwa temperamenty, wrażliwości i kinowe żywioły. Niepodrabialny styl twórcy „Porozmawiaj z nią” wydaje się być skrojony na miarę gwiazdy Jarmuscha czy Guadagnino, jak obłędna czerwona suknia Balenciagi, w której blada Tilda Swinton przemierza plan filmu Almodóvara.

Bohaterka grana przez Swinton - zakochana, poniżona, zdesperowana - prowadzi swoją ostatnią telefoniczną rozmowę z mężczyzną, który od niej odszedł. W mieszkaniu w towarzystwie spakowanych walizek kochanka i jego osieroconego psa, miotając się od wściekłości do smutku, trawi miłosną katastrofę. Sięga po pigułki, chwyta za siekierę, rozlewa benzynę: chciałaby zabić siebie, chciałaby zniszczyć jego, chce zagrać rolę życia w dramacie zwanym rozstaniem. Zmienia kostiumy i maski, przymierza konwencje, błaga, krzyczy i szepcze: sprawdza, czy ta historia powinna skończyć się tragedią czy może jednak... happy endem?

Filmowi towarzyszy arcyciekawa rozmowa, w której reżyser i jego nowa muza dopowiadają ten wątek. Rozdzieleni przez pandemię, ze swoich domów mówią o pracy nad filmem, miłości do kina, inspiracjach i - wspólnych! - planach na niedaleką przyszłość.

Film "Ludzki głos" trwa 30 min, rozmowa Pedra Almodóvara i Tildy Swinton - trwa 47 min.

Ludzki głos w Kinie Helios w Katowicach
Seans z Cyklu Kino Konesera
Produkcja: Hiszpania [2020]
Reżyseria: Pedro Almodovar
Scenariusz: Pedro Almodovar
Obsada: Tilda Swinton, Agustín Almodovar, Miguel Almodovar

Konkurs

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.