Rozrywka

  • 8 lipca 2021
  • 14 lipca 2021
  • wyświetleń: 2998

Fotografie Kamila Myszkowskiego i Krzysztofa Szlapy w MCK

Za nami:

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na pokaz zdjęć Kamila Myszkowskiego i Krzysztofa Szlapy, w środę, 14 lipca, w Miejskim Centrum Kultury w Tychach. Artyści pokażą zdjęcia tworzące ich wspólny cykl „Obrazy metafor” oraz swoje autorskie projekty.

Wystawa zdjęć Kamila Myszkowskiego i Krzysztofa Szlapy w MCK · fot. Tyskie Towarzystwo Fotograficzne


- „Całe życie z fotografią” - taki tytuł książki widnieje na jednym ze zdjęć z serii „Obrazy metafor”. Ten tytuł może być również mottem dla działalności naszego duetu, ponieważ fotografia stała się dla nas życiem i dzięki niej możemy się realizować. Wybór grzbietu książki był świadomym podkreśleniem fotograficznej drogi, którą codziennie przechodzimy. Fotografia jest nieograniczonym polem do popisu, daje nieskończenie wiele możliwości (mam na myśli nie tylko fotografowanie, ale i uczenie, oglądanie czy prezentowanie zdjęć i rozmawianie o nich). Jest specyficzną wolnością, z której jednak trzeba nauczyć się korzystać. Nabycie wiedzy pozwala nam przy pomocy aparatu fotograficznego odnajdywać inne rzeczywistości - wprowadza w wystawę Kamil Myszkowski.

Bohaterowie drugiej odsłony cyklu „Obrazy metafor” to zakrętka od koreksu, spłowiałe karty wizytowe, srebrny talerz lampy błyskowej, rzutnik przeźroczy, drewniana kopiorama, szklany negatyw, zdezelowany powiększalnik ciemniowy i obiektyw Helios, kultowe aparaty Zenit, Druh, FED i Smiena.

Jak wyjaśnia Krzysztof Szlapa:

- Za sprawą naszej wyobraźni otrzymują drugie życie, powracają z zakurzonych pudeł schowanych na strychach, ze straganów targu staroci i ciemnych piwnic, aby odegrać nowe role w metaforycznym widowisku. Już nie służą fotografii jako narzędzia, nie są też tylko świadkami historii techniki fotograficznej, lecz pokonując próbę czasu, stają się autoteliczne. Niczym eksponaty w filmie „Noc w muzeum”, ożywają w nowych zaskakujących kontekstach, aby dać świadectwo temu, jak bogaty w różnorakie wątki jest wewnętrzny świat fotografii.

Wystawa zdjęć Kamila Myszkowskiego i Krzysztofa Szlapy w MCK


O fotografikachKamil Myszkowski - artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych, animator życia kulturalnego. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski oraz Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami. Doktorant w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracuje w Dziale Dokumentacji Mechanicznej Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz jako nauczyciel fotografii. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla różnych instytucji.

Krzysztof Szlapa - artysta fotografik. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych, od 2014 roku kurator w Galerii Pustej cd. w Jaworznie we współpracy z Jakubem Byrczkiem, w latach 2014-2019 kurator Galerii Za Szybą. Od 2013 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Mieszka i tworzy w Katowicach, na co dzień pracuje w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego.
Wstęp jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Spotkanie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego, zgodnie z zaleceniami obowiązującymi w dniu spotkania. Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zapisów mailowych.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00. Lokalizacja: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, ul. Bohaterów Warszawy 26.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Partnerzy i patroni: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, portal tychy.info i Tychy Press Photo.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/181991073886763
Więcej informacji o Tyskim Towarzystwie Fotograficznym na stronie ttf.tychy.pl.

ar / tychy.info

źródło: Tyskie Towarzystwo Fotograficzne

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj