• 9 lipca 2024
  • wczoraj, 10:20
  • wyświetleń: 1109

Wystawa „Fiat 126p - Legenda Szos” w Gemini Park Tychy!

Galeria Handlowa Gemini Park Tychy zaprasza wszystkich miłośników motoryzacji do Gemini Park Tychy na wyjątkową wystawę „Fiat 126p - Legenda Szos”, która zabierze nas w sentymentalną podróż po historii kultowego „Malucha”. Zachęcamy do odwiedzin tyskiego centrum handlowego i do odkrycia fascynujących historii, anegdot oraz oryginalnych modelów Fiatów 126p!

Wystawa „Fiat 126p - Legenda Szos” w Gemini Park Tychy! · fot. Gemini Park Tychy


Wystawa „Fiat 126p - Legenda Szos”, zainicjowana przez Gemini Park Tychy, to niepowtarzalna okazja, aby poznać historię jednego z najbardziej rozpoznawalnych samochodów w Polsce. Przygotowana została przez renomowaną pracownię projektową Wzorro Design z Katowic, we współpracy z Muzeum Miejskim w Tychach oraz Grupą 126Evolution, która jest częścią Automobilklubu Krakowskiego.

Wystawa oferuje ciekawe historie, nieznane szerzej anegdoty, historyczne fotografie, a przede wszystkim oryginalne samochody Fiat 126p.

Modele wystawowe:

  • St - I seria (produkcja w latach 1973-1977)
  • St - II seria (produkcja w latach 1977-1984)
  • St - II seria na rynek włoski (produkcja w latach 1977-1984)
  • Model rajdowy (zbudowany w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Samochodów Małolitrażowych, rok produkcji 1983)
  • FL - Face Lifting (produkcja w latach 1984-1994)


Wystawa została przygotowana w formie pięciu stanowisk, które znajdują się w różnych miejscach pasażu handlowego Gemini Park. Na każdym z nich można dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących m.in. premiery Fiata 126p, która miała miejsce 9 listopada 1972 r. na placu Defilad w Warszawie, cen, za które Polacy zdobywali swoje wymarzone samochody, parametrów i wyposażenia „Maluchów”, historii trzech śmiałków z Krakowa, którzy wyruszyli dwoma Fiatami 126p w podróż dookoła świata, a także ciekawostki na temat ostatniego egzemplarza Fiata 126p, który zjechał z linii produkcyjnej w 2000 roku i trafił do Muzeum Fiata w Turynie.

Wystawa jest dostępna na terenie pasażu centrum handlowego do końca lipca w godzinach funkcjonowania Gemini Parku.

ar / tychy.info

źródło: Gemini Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Gemini Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj