Telewizja

  • 26 czerwca 2024
  • 30 czerwca 2024
  • wyświetleń: 2918

[WIDEO, FOTO] Tyscy policjanci zabezpieczyli podróbki za ponad 4 miliony złotych!

Policjanci z tyskiej komendy zabezpieczyli odzież oraz wyroby galanteryjne i perfumy, sygnowane podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wartość oryginalnych produktów przekroczyłaby 4 mln złotych. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej, zatrzymanemu w tej sprawie 57-letniemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Tyscy policjanci zabezpieczyli podróbki za ponad 4 miliony złotych - 06.2024 · fot. KMP Tychy


Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tychach skrupulatnie zbierają informacje dotyczące przestępczości gospodarczej i poddają je wnikliwej analizie. Dzięki temu wielu przestępców wpadło już w ich ręce.

Bazując właśnie na takich ustaleniach, tyscy mundurowi wpadli na trop 57-letniego mężczyzny, który wprowadzał do obrotu towary, oznaczone podrobionymi znakami towarowymi. W wynajmowanym przez niego garażu, śledczy odkryli magazyn, wypełniony odzieżą, perfumami oraz galanterią, które były oznaczone zastrzeżonymi znakami światowych marek. Mundurowi zabezpieczyli ponad 4700 sztuk odzieży i galanterii oraz ponad 3000 perfum. Wartość rynkowa oryginałów została oszacowana na kwotę przekraczającą 4 miliony złotych.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej, za to przestępstwo 57-letniemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.Jak rozpoznać podróbki?Aby rozpoznać podróbkę, trzeba wziąć pod uwagę:

  • cenę - zbyt niska kwota sprzedaży powinna być dla nabywcy pierwszym sygnałem alarmowym,
  • logo - znaczek jest niedbale wykończony, znajduje się w nieodpowiednim miejscu, emblemat z niskiej jakości materiału,
  • opakowanie - brak w komplecie oryginalnych opakowań, a zamiast tego np. worki bez żadnej sygnatury,
  • miejsce - sprzedaż najczęściej internetowa lub na bazarach, stoiskach, czy w sklepach „spod lady".

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.