Wiadomości

  • 30 września 2020
  • wyświetleń: 2112

Możesz jeszcze zapisać się na studia. ATH - tu przygoda czeka!

Materiał partnera:

Maturzysto, czy wybrałeś już idealny kierunek studiów dla siebie?
Teraz, kiedy trzymasz już w ręku wyniki swojego egzaminu dojrzałości, ze spokojem możesz podjąć tę ważną decyzję. Rozpoczęcie studiów na bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej to właściwy wybór - rekrutacja trwa. Wejdź na stronę www.rekrutacja.ath.bielsko.pl i poznaj pełną ofertę studiów! Czwarta tura rekrutacji potrwa do 1 października.

Ath


Bogata oferta studiówAkademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej jest uczelnią publiczną z pełnią praw akademickich, która funkcjonuje nieprzerwanie od 1969 roku, pierwotnie jako Filia Politechniki Łódzkiej.

W ofercie znajduje się 18 różnorodnych kierunków na 5 wydziałach: Wydziale Budowy Maszyn i Informatyki, Wydziale Inżynierii Materiałów, Budownictwa i Środowiska, Wydziale Zarządzania i Transportu, Wydziale Nauk o Zdrowiu oraz Wydziale Humanistyczno-Społecznym. Każdy kandydat ma szansę zdobycia doświadczenia i uzyskania dyplomu w obszarze wiedzy najbliższym jego zainteresowaniom: dostępne są zarówno kierunki studiów inżynierskich, humanistycznych, społecznych oraz ekonomicznych.

W tym roku Akademia zajęła 18 miejsce w rankingu uczelni technicznych w Polsce Perspektywy 2020. Trzy z kierunków humanistycznych: Filologia angielska, Filologia polska oraz Pedagogika znalazły się w pierwszej dwunastce w rankingu kierunków studiów, natomiast Zarządzanie i Inżynieria Produkcji zajmuje 15. pozycję w swojej kategorii. W rankingu wzięto pod uwagę czynniki takie jak potencjał naukowy, akademicki oraz losy absolwentów.

Absolwenci ATH z łatwością zdobywają dobrze płatną pracę po ukończeniu studiów w wielu przedsiębiorstwach w regionie. Już w trakcie nauki mają również możliwość odbycia praktyk i staży w rozmaitych instytucjach, z którymi Akademia - jako największa uczelnia o ugruntowanej pozycji w regionie - podejmuje współpracę przy wspólnych projektach i badaniach naukowych.

Coroczne Targi Pracy umożliwiają zapoznanie się z pracodawcami oraz oferowanymi przez nich możliwościami zatrudnienia. Pomocą służy również Biuro Karier ATH, które dodatkowo oferuje wiele szkoleń i porad dla studentów.

Ath


ATH - tu przygoda czeka!Choć zdobywanie wiedzy to wielka przygoda, studia nie wiążą się jedynie z samymi obowiązkami.

Studenci Akademii działają w licznych kołach naukowych, które pozwalają na rozwój pasji, doskonalenie oraz wykorzystanie w praktyce umiejętności nabytych na studiach. Skupiają one młodych inżynierów, humanistów, menadżerów i ratowników, którzy biorą czynny udział w rozmaitych aktywnościach, wygrywając prestiżowe nagrody i uzyskując wysokie miejsca w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach oraz mistrzostwach. Przykładami są m.in. konkurs o nagrodę FCA, liczne sukcesy koła informatycznego RESET w konkursach robotycznych oraz mistrzostwo w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym.

Udział w konferencjach oraz ich organizacja nie tylko pozwala na wymianę wiedzy młodych badaczy, ale i zdobycie dorobku naukowego. Międzynarodowa Konferencja Studentów oraz Doktorantów "Inżynier XXI wieku" miała już dziewięć edycji, a kolejne dwie zdobyły dofinansowanie w ramach programu Doskonała Nauka.

Studenci mają również możliwość udziału w wyjazdach zagranicznych. Zarówno hobbistycznie, w ramach działalności Koła Naukowego HORYZONT jak i realizując część programu studiów na uczelniach partnerskich w innym kraju, biorąc udział w programie Erasmus+.

Dla studentów z zacięciem artystycznym atrakcyjną propozycję stanowi dołączenie do Chóru ATH, który co roku zdobywa prestiżowe nagrody, sportowym natomiast - do Akademickiego Związku Sportowego. Doskonałe warunki treningów umożliwi nowoczesna hala sportowa na kampusie ATH, otwarta w lutym bieżącego roku.

Studiuj w górach!Akademia Techniczno-Humanistyczna to jedyna uczelnia w górach, która zapewnia naukę w wyjątkowych warunkach przyrodniczych z licznymi propozycjami aktywnego spędzania czasu po zajęciach.

Kampus mieści się na Błoniach, tuż u stóp Beskidów. Amatorzy pieszych wędrówek w niecałą godzinę dotrą na szczyt Koziej Góry, skąd wiodą szlaki turystyczne na Szyndzielnię i inne beskidzkie szczyty. Pasjonaci sportów zimowych odnajdą tu wiele możliwości do uprawiania narciarstwa, zarówno na stoku Dębowcu lub w pobliskich miejscowościach: Szczyrku i Wiśle. Fani letnich sportów ekstremalnych również znajdą coś interesującego dla siebie: ścieżki rowerowe i trasy zjazdowe w górach dostarczą solidnej porcji adrenaliny.

Bliskość Jeziora Żywieckiego umożliwia również uprawianie sportów wodnych, takich jak żeglarstwo. W naszym regionie nie sposób się nudzić!

Ath


Terminy rekrutacjiPierwszy cykl rejestracji na studia wyższe (pierwszego oraz drugiego stopnia) rozpoczynające się od semestru zimowego trwa do 1 października.
Szczegółowy harmonogram rekrutacji, dostępne kierunki studiów oraz zasady przyjęć znajdują się na stronie: www.rekrutacja.ath.bielsko.pl.

Zapraszamy do studiów na Akademii Techniczno-Humanistycznej!