Wiadomości

  • 28 września 2020
  • wyświetleń: 1891

Zadaszenie dla domowego tarasu - jakie wybrać i co brać pod uwagę?

Materiał partnera:

Wystrój ogrodu i tarasu to bardzo ważna kwestia, szczególnie gdy spędzamy w nim sporo czasu, lubimy pracować czy po prostu odpoczywać na świeżym powietrzu. Jak w takiej sytuacji chronić się przed nadmiernym słońcem lub po prostu dodać naszemu tarasowi uroku?

Zadaszenia tarasu


1. Dlaczego warto zadaszyć taras
2. Czym zadaszyć taras
3. O czym pamiętać wybierając zadaszenie dla tarasu?

Dlaczego warto zadaszyć tarasTaras to zwykle miejsce w którym najwięcej czasu spędzamy wtedy, gdy jest ciepło - latem, wiosną oraz jesienią. Z tego względu jesteśmy w tym czasie narażeni na dużą ekspozycję na promienie słoneczne co nie zawsze jest zdrowe, szczególnie dla dzieci, osób starszych i osłabionych. Zadaszenia tarasowe umożliwiają wydzielenie miejsca zacienionego na tarasie, dzięki czemu nie musimy rezygnować z pobytu na świeżym powietrzu w bardzo upalny dzień lub w południe, gdy słońce stoi w najwyższym punkcie nieba. Samo zadaszenie może również stanowić integralny element projektu budynku i uatrakcyjnić wizualnie jego bryłę, co w nowoczesnym wydaniu szczególnie pasuje domom utrzymanym w charakterze minimalistycznym i modernistycznym.

Czym zadaszyć tarasJednym z lepszych sposobów na zadaszenie tarasu - zarówno pod względem funkcjonalności, jaki estetyki - jest wykorzystanie nowoczesnej pergoli. Taka forma łączy ze sobą z jednej strony stuprocentową wodoszczelność i ochronę przed słońcem, a z drugiej idealne dopasowanie do wymiarów i stylu aranżacji tarasu. Nowoczesne pergole są konstrukcjami aluminiowymi, wysoce zaawansowanymi technologicznie. Możemy wybierać pomiędzy modelami podstawowymi, oferującymi osłonę od góry lub wariantami bardziej rozbudowanymi, na przykład wyposażonymi dodatkowo w rolety boczne czy oświetlenie LED. Dużym plusem takich zadaszeń tarasowych jest również możliwość automatycznego sterowania dachem, co sprawia że dostosowanie pergoli do aktualnie panujących warunków zajmuje bardzo mało czasu.


O czym pamiętać wybierając zadaszenie dla tarasu?Jeżeli chcemy zadaszyć cały taras, należy upewnić się że konstrukcja jest mocna i wytrzyma silny wiatr, obciążenie opadłych liści czy śniegu. Przed zdecydowaniem się na konkretny model powinniśmy również rozstrzygnąć, czy wolimy wariant wolnostojący czy dostawiony do fasady budynku. Niektóre pergole tarasowe są zaprojektowane w taki sposób, aby dało się kolejne elementy łączyć ze sobą w sposób modułowy - dzięki temu możemy również ułożyć inny kształt, niż tylko prostokąt.

Bardzo ważnym elementem nowoczesnej pergoli jest także control box, czyli skrzynka elektryczna zawierająca w sobie przekaźniki do sterowania dachem oraz innymi funkcjami, jeżeli są. Umiejscowienie tego modułu wewnątrz podpory jest rozwiązaniem najbardziej polecanym ze względu na brak dostępu osób niepowołanych oraz ochronę przed wilgocią i warunkami atmosferycznymi.