Wiadomości

  • 11 września 2020
  • wyświetleń: 2392

Czy w Tychach powstanie naukowo-sensoryczny plac zabaw?

Artykuł sponsorowany:

Każdy mieszkaniec Tychów może mieć realny wpływ na uatrakcyjnienie przestrzeni miejskiej dla siebie oraz swoich dzieci, dlatego zachęcamy do wzięcia aktywnego udziału w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego Tychów.Bardzo nietypowym projektem w tegorocznym Budżecie jest projekt pt. projekt ,,Budowa placu zabaw SP nr 18 przy ul. Fitelberga 8” na który możecie głosować w dniach od 11 do 21 września 2020 na stronie internetowej http://www.razemtychy.pl.

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 18 przy ulicy Fitelbera 8, ma szansę powstać innowacyjny naukowo-sensoryczny plac zabaw, na którym będą mogli się bawić nie tylko uczniowie szkoły, ale wszyscy mieszkańcy Tychów.

Projekt stworzony został szczególnie z myślą o dzieciach, które ciężko oderwać od telewizorów czy komputerów. Oryginalny, odkrywczy plac zabaw pobudza do okrywania praw fizyki, wspiera kreatywność oraz ćwiczy koncentrację.

Ten unikalny projekt jest ciekawą alternatywą dla standardowych placów zabaw. Dzięki ośmiu bezpiecznym, certyfikowanym urządzeniom dzieci eksperymentując będą rozwijały swoją motorykę, umiejętności poznawcze i będą angażowały wszystkie zmysły w zabawę.

www.naukoweplacezabaw.pl


Dzieci i młodzież będą mogli poćwiczyć zmysł obserwacji i wyobraźni przestrzennej przeglądając się w bliźniaczych lustrach, poeksperymentować z iluzjami optycznymi i różnymi zagadkami na ,,Naukowym Hexie”. Panel muzyczny czyli plenerowa orkiestra pozwoli na granie na instrumentach wykonanych z różnych materiałów a głuchy telefon wyjaśni zjawisko rozchodzenia się fali.

Wielka gra Eko-memory zapewni angażującą zabawę pamięciową, która przy okazji przemyca ciekawostki o ekologii i przyrodzie, a wir wodny unaoczni i dużym i małym, jak powstaje zjawisko wirów w przyrodzie. To tylko niektóre z urządzeń, które powstaną w ramach projektu.

Ten odkrywczy plac zabaw będzie idealnym miejscem również dla nauczycieli do przeprowadzania zajęć na świeżym powietrzu, a dzięki nietypowemu przekazywaniu wiedzy zyskają one na atrakcyjności.
Plac zabaw będzie zachęcał do aktywności przez cały rok, a dzięki przystosowaniu będzie również przeznaczony dla osób niepełnosprawnych.

Jeśli zgadasz się z stwierdzeniem, że plac zabaw pełni ważną funkcję społeczną, pozwala na bezpieczne i aktywne spędzanie czasu z rówieśnikami, a dzięki temu na zabawę idącą w parze z nauką, zagłosuj na projekt ,,Budowa placu zabaw SP nr 18 przy ul. Fitelberga 8” i…eksperymentuj na świeżym powietrzu!

Głosowanie potrwa od 11-21.09.
Zagłosuj pod adresem http://www.razemtychy.pl