Wiadomości

  • 8 września 2020
  • wyświetleń: 1879

Nowy rok szkolny ze Śląskim Centrum Tenisa

Artykuł sponsorowany:

Nasze Centrum, jak co roku przygotowało bogatą ofertę sportową kierowaną do dzieci i młodzieży, którzy chcą być w formie i pod okiem naszych renomowanych i doświadczonych trenerów, wraz z rówieśnikami rozwijać się na najlepszych zajęciach w mieście! Mamy również ciekawą ofertę dla dorosłych w postaci naszej Strefy Fitness (Siłownia, zajęcia Fitness) oraz cieszący się wielką popularnością program Tenis Xpress dla zupełnie początkujących tenisistów, chcących szybko czerpać czystą satysfakcję z gry!

SCT


Wrzesień to miesiąc powrotu do szkoły - w tym roku po okresie przymusowej izolacji, dzieci i młodzież mogą wreszcie swobodnie korzystać z zajęć sportowych z rówieśnikami. Nie ma prawidłowego rozwoju dziecka bez zrównoważonego rozwoju fizycznego i aktywności w tym zakresie, dlatego w sezonie 2020/2021 mamy w ofercie aż 5 głównych modułów zajęciowych dla dzieci i młodzieży - do wyboru do koloru:

1. Szkółki TenisoweSzkółki Tenisowe w Śląskim Centrum Tenisa w Pszczynie - nabór na rok szkolny 2020/2021. Cena już od 120 zł/miesiąc !!!

Daj swojemu dziecku możliwość rozpoczęcia tej pięknej tenisowej przygody, która zaowocuje zbalansowanym rozwojem fizycznym i pomoże wyrobić u dziecka sportowy charakter!

Oferujemy zróżnicowane opcje zajęć z trenerem - w grupach rówieśniczych lub indywidualnie. Jeden, dwa lub więcej razy w tygodniu.

Nasi trenerzy wychowali już wielu utytułowanych zawodników. W Śląskim Centrum Tenisa Twoje dziecko jest w najlepszych rękach i trenuje w najbardziej komfortowych warunkach w kraju.

Zapraszamy dzieci i młodzież od 3. do 17. roku życia.

Trenerzy tenisa: Piotr Kwaśniewski, Piotr Słotwiński, Mateusz Piotrowski,
Michał Nowicki, Grzesiek Galus, Katarzyna Domańska, Sławosz Pękała oraz Tomasz Bałuch.

SCT


2. Szkółki SquashaMocna pozycja w naszej ofercie. Szkółki Squasha SCT Pszczyna dla dzieci i młodzieży prowadzone są przez znakomitą i utytułowaną zawodniczkę (dwukrotna V-ce Mistrzyni Polski kat. +35), świetną i doświadczoną trenerkę, działaczkę Śląskiego Związku Squasha, a przede wszystkim osobę zarażającą energią i swoim pozytywnym podejściem do świata - trener Marię Jarzembowską.

Zapraszamy dzieci i młodzież od 7. do 17. roku życia.

SCT


3. Zajęcia ogólnorozwojowePodstawą nie tylko sportu zawodniczego, ale i poprawnego rozwoju fizycznego są zajęcia ogólnorozwojowe. Zajęcia takie mają na celu ogólne wzmocnienie organizmu, zwiększenie elastyczności i gibkości ciała, poprawienie motoryki. Ćwiczenia w tym zakresie wzmacniają i rozbudowują mięśnie głębokie co, szczególnie w okresie dorastania, minimalizuje ryzyko wystąpienia wad postawy, charakterystycznych szczególnie w okresie szybkiego wzrostu dziecka.

Każdy, kto poważnie myśli o aktywności sportowej swojego dziecka, powinien odpowiedzialnie podejść do tej kwestii i skonsultować zakres ćwiczeń ogólnych ze specjalistą. W naszym obiekcie funkcję tę pełni mgr fizjoterapii Tomasz Bałuch - Tomasz jako były zawodnik tenisa z sukcesami ogólnopolskimi doskonale zna szczególnie specyfikę tego sportu, a jako fizjoterapeuta specjalizuje się w tematyce profilaktyki kontuzji, tj. takiego doboru ćwiczeń i techniki ich wykonywania, który będzie możliwie najmniej obciążający dla organizmu i pozwoli cieszyć się z aktywności fizycznej przez całe życie.

Zajęcia odbywają się zarówno w grupach rówieśniczych, jak i indywidualnie.

sct


4. Taniec dla dzieciProwadzimy dwie wtorkowe grupy zajęć tańca dla dzieci:
  • Balet z elementami tańca współczesnego (7-10 lat)
  • Taniec współczesny (10-13 lat)


Wszystkie zajęcia prowadzi znakomita i przesympatyczna instruktorka tańca Wiktoria Różycka. Wiktoria jest osobą która zbiera doświadczenie taneczne od 4 roku życia. W trakcie swojej nauki poznawała style tańca takie jak hip hop, dancehall, balet, taniec współczesny. Od 6 lat skupia się w szczególności na tańcu intuicyjnym oraz tańcach socjalnych - Bachata, Zouk, Salsa!

Taniec współczesny dla dzieci to zajęcia bazujące na balecie i tańcu jazzowym, dające ogromną możliwość na dowolne kreowanie ruchu. Zajęcia opierają się o choreografie w których wykorzystujemy elementy takie jak rytmika, praca z oddechem, równowaga, różnicowanie tempa, zwinność, kreatywność. Dzięki korzystaniu z wielu dziedzin ruchu oraz inspiracji otaczającym nas światem, dzieci mogą rozwinąć świadomość swojego tańca i wzbogacić go o niepowtarzalne elementy.

Zapraszamy wszystkich chcących rozpocząć lub kontynuować taneczną przygodę!

sct


5. Tenis XpressNa deser coś dla dorosłych! Czy wiesz, że możesz nauczyć się grać w tenisa w ciągu 6 spotkań?
Zapraszamy na ekspresowy kurs Tenis Xpress!

Graj całkiem dobrze w tenisa już po 6-tygodniowym kursie, składających się z 6 treningów, każdy po 1,5 godziny.

Tenis Xpress to nowatorski program nauki gry w tenisa dla dorosłych.
Program skierowany jest zarówno dla Pań jak i dla Panów, to propozycja zarówno dla osób, które nigdy nie miały nic wspólnego z tenisem jak i dla tych, którzy powracają do tego pięknego sportu po latach. To również propozycja dla osób, które trenowały kiedyś z trenerem, lecz nigdy nie rozgrywały meczów na punkty.

Podstawą Tenis Xpress jest opracowany przez Międzynarodową Federację Tenisa (ITF) dziewięciogodzinny kurs realizowany w formie zajęć grupowych. Celem programu jest udowodnienie, że grać w tenisa można nauczyć się w każdym wieku oraz obalenie mitu, że nauka gry w tenisa osoby dorosłej musi odbywać się tylko i wyłącznie w formie indywidualnych lekcji z trenerem.

Ideą programu Tenis Xpress jest, aby każdy gracz już na pierwszej lekcji: serwował, rozgrywał wymiany, liczył punkty,zaś po 6 spotkaniach:
  • znał przepisy gry,
  • posiadał podstawowe umiejętności techniczne w zakresie gry z głębi kortu, serwisu i volleya,
  • czuł pewność w grze na punkty,
  • znał podstawowe elementy taktyki gry.


Sct


Wszystkie zajęcia rozpoczynają się od września - zapraszamy osoby jeszcze niezdecydowane - naprawdę warto!

Tenis i squash są sportami niekontaktowymi, co sprawia, że w dzisiejszej dobie są to zajęcia bezpieczniejsze w porównaniu z większością gier zespołowych. Taniec dla dzieci również jest w naszym Centrum prowadzony w sposób niekontaktowy.

W Śląskim Centrum Tenisa dbamy o Wasze bezpieczeństwo - wszystkie powierzchnie są codziennie czyszczone, w całym Obiekcie dostępne są środki do dezynfekcji.

Zapisy:


  • tel.: +48 32 210 11 61
  • email: info@centrumtenisa.pl


ZAPRASZAMY!Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SCT" podaj