Wiadomości

  • 16 grudnia 2019
  • 20 grudnia 2019
  • wyświetleń: 3556

Pyszne karpie z terenów objętych programem NATURA2000

Artykuł sponsorowany:

DZIDA BAZAR mieszczący się w Tychach przy ulicy Jedności 23 zaprasza po pyszne karpie z ochabskich stawów należących do Stadniny Koni w Ochabach, które objęte są obszarem NATURA2000

Stadnina Ochaby


Karpie są tradycyjnie karmione pszenicą zebraną z pól objętych obszarem NATURA 2000. Stawy rybne znajdują się w bezpośredniej bliskości jodowej tężni oraz kopalni i warzelni solanek. To daje gwarancję wykwintnego smaku potraw przygotowywanych z ochabskich karpi, które znajdują licznych koneserów smacznej i zdrowej kuchni.

DZIDA BAZAR poza karpiami oferuje również amury, sumy i szczupaki.
Serdecznie zapraszamy.


Historia Stadniny Koni w OchabachNa przełomie XVIII i XIX wieku w Ochabach powstał folwark, w którym rozpoczęto hodowlę koni, zarówno pociągowych, jak i rasowych ogierów. Od 1798 r. folwark był własnością księcia Albrechta Habsburga. Majątkiem książęcym zawiadywał zarządca. W ramach parcelacji majątku Komory Cieszyńskiej rozpoczętej po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r., część majątku została przekazana na potrzeby wojska polskiego celem zorganizowana stada rozrodczego dla polskiej kawalerii, natomiast w Ochabach hodowano źrebięta i konie pociągowe. Po zakończeniu II wojny światowej stadnina w Ochabach stała się częścią Państwowego Stada Ogierów w Drogomyślu. W 2012 roku stadnina znalazła swoich prywatnych właścicieli, którzy obrali sobie za cel przywrócenie jej do dawnej świetności. Dlatego poza hodowlą koni kontynuowana jest w stawach rybnych produkcja karpia.

--
DZIDA BAZAR
Tychy,
ul. Jedności 23
tel. 32 219 61 55
http://www.stadninaochaby.pl
http://www.dzidaprodukt.pl