Wiadomości

  • 17 września 2018
  • wyświetleń: 1415

Rozliczaj transakcje euro z Internetu

Artykuł sponsorowany:

Prowadzenie biznesu międzynarodowego w dzisiejszych czasach nie powinno już nikogo dziwić. W Polsce są tysiące firm, które produkują z myślą o rynkach zachodnich. Nasza obecność w Unii Europejskiej ułatwia taką współpracę. Jest jednak jedna bariera, która powoduje, że rozliczanie transakcji nie jest łatwe. To różnica walut. Można jednak sobie z nią poradzić, korzystając z taniego źródła walut. Tylko gdzie je znaleźć?

Whitepress


Wymiana złotówek na euro wydaje się prosta. Bierzemy pieniądze, udajemy się do kantoru czy banku i gotowe. Niestety na tym pięknym obrazku są rysy, które choć niewidoczne na pierwszy rzut oka, mogą zaszkodzić naszym transakcjom.


Po pierwsze wymiana w tradycyjnym kantorze wymaga od nas wyjścia z domu i udania się do placówki. To stracony czas który moglibyśmy przeznaczyć na rozwój naszego biznesu. Po drugie, wychodząc z kantoru przy ulicy z dużą sumą pieniędzy, narażamy się na atak złodziei. Po trzecie, godziny otwarcia takich instytucji są ograniczone, co blokuje nam możliwość wykonania transakcji np. w weekendy czy po godz. 18. Po czwarte, często właściciele kantorów, a już z pewnością pracownicy banków, nie są chętni do negocjacji cen walut. Wówczas musimy zaakceptować podany kurs.


A przecież istnieje alternatywa na te wszystkie wady tradycyjnych form wymiany walut. I to w Internecie. Kantory internetowe powstały prawie 10 lat temu i do dziś mogą pochwalić się wieloma miliardami wymienionych pieniędzy. Jeden z największych tego typu serwisów, Internetowykantor.pl, oferuje korzystne kursy euro i 19 innych walut. Kurs europejskiej waluty możemy sprawdzić na  https://internetowykantor.pl/kurs-euro/. Tania i szybka wymiana walut w tym e-kantorze spowodowała, że zaufało mu prawie 300 tysięcy klientów, a serwis Opineo zanotował aż 700 tysięcy pozytywnych opinii o jego usługach.


Jak wymienić euro w Internetowykantor.pl? To proste. Wystarczy wejść na stronę https://internetowykantor.pl/rejestracja/ i założyć darmowe konto użytkownika. Po zasileniu go pieniędzmi i zaakceptowaniu wpłaty, możemy rozpocząć wymianę euro. Od tej chwili będziemy mogli dysponować środkami. Możemy wówczas wymieniać pieniądze na 20 różnych walut, ale także wysyłać je na swoje konto lub osób trzecich w Polsce i za granicę.


Nie musimy się tez obawiać o bezpieczeństwo wymienionej waluty euro. Najlepsze e-kantory stosują zabezpieczenia takie same, jak banki przy bankowości internetowej. Jednym z nich jest protokół SSL (to przedrostek https w adresie strony). O bezpieczeństwie e-kantoru dobrze świadczy również możliwość potwierdzania transakcji kodem, przesyłanym przez operatora serwisu SMS-em. Między innymi za takie właśnie zabezpieczenia portal Bankier.pl nagrodził Internetowykantor.pl nagrodą „Złoty Bankier” w kategorii „Bezpieczeństwo - najlepsze praktyki”.