Wiadomości

  • 17 września 2018
  • wyświetleń: 1384

W jakim miejscu najtaniej kupić walutę?

Artykuł sponsorowany:

Potrzeba walutowa dotyczy nie tylko turystów, wybierających się na zagraniczne wojaże, ale także przedsiębiorców, kupujących i sprzedających za granicą, kredytobiorców, osoby pracujące poza Polską. Gdzie zatem te osoby powinny wymieniać walutę, by nie przepłacić?

Whitepress

Zdecydowanie najdrożej za wymianę walut zapłacimy w bankowych placówkach stacjonarnych. Nieco lepsze kursy znajdziemy w kantorach stacjonarnych. Warto wybierać jednak te, które nie są ulokowane w strategicznych punktach, na przykład na lotniskach czy dworcach, bo najczęściej tam jest najdrożej, a spread jest największy. Gdzie zatem najbardziej się opłaca wymienić walutę? Oczywiście w internecie.


Internetowe kantory z powodzeniem funkcjonują w sieci już od 9 lat, udostępniając im nie tylko atrakcyjne kursy walutowe, ale szereg innych możliwości. - W naszym serwisie Walutomat.pl istnieje możliwość nie tylko atrakcyjnej wymiany walut, ale jednocześnie tanich przelewów zagranicznych na swoje i inne konta, czy wypłat gotówkowych - mówi Katarzyna Moszko-Stachowska, PR Manager Walutomat.pl.


Co ważne, kursy w sieci są bardzo niskie (spready na poziomie kilku groszy), ze względu na to, iż jest to biznes skali. To znaczy, że z kantorów internetowych korzystają setki tysięcy osób i dzięki wysokim obrotom spread może być minimalny. W internecie funkcjonują też platformy społecznościowej wymiany walut, z których największą jest Walutomat.pl, gdzie nie ma spreadu jako takiego, a kursy wymiany ustalają sami użytkownicy serwisu. Po prostu wymieniają waluty między sobą, a operator pobiera od nich tylko niewielką prowizję i na tym zarabia. Ten model przyjął się w Polsce i zyskał bardzo duża popularność.


Jak rozpocząć wymianę w https://www.walutomat.pl/? Najpierw należy się zarejestrować, podać dane osobowe, numery rachunków i można zlecić automatyczną wymianę waluty lub samemu ustalić kurs po jakim chcemy wymienić, i oczekiwać na jego akceptację przez innego użytkownika.


Wymiana w takich serwisach w ponad 90 procentach przypadków trwa mniej niż 15 minut. Oszczędzamy więc nie tylko pieniądze, ale również czas na wymianę euro, franków czy dolarów.