Wiadomości

  • 14 września 2018
  • wyświetleń: 1652

Do 24 września trwa E-Rekrutacja na studia. Dlaczego warto wybrać ATH?

Artykuł sponsorowany:

Bogata oferta dydaktyczna, w tym studia podyplomowe. Możliwość wyjazdów zagranicznych. Doskonałe położenie. Współpraca z biznesem i świetne perspektywy zatrudnienia.

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej to jedyna uczelnia publiczna w regionie. Wejdź na http://www.rekrutacja.ath.bielsko.pl i dowiedz się więcej.

ATH


Uczelnia oferuje osiemnaście kierunków studiów na pięciu wydziałach, od kierunków inżynierskich, przez ekonomiczne, humanistyczne aż po nauki o zdrowiu. We wszystkich dziedzinach kształci bardzo dobrze przygotowana kadra naukowa.

Absolwenci Akademii pracują w renomowanych przedsiębiorstwach, otwierają własne firmy kontynuując realizację pasji rozpoczętych podczas studiów. Jest to również rezultat bogatej oferty staży i praktyk oferowanych przez uczelnię.

Co mówią nasi absolwenci?

- Studia na WBMiI umożliwiły mi pracę w najlepszych na świecie firmach projektujących i produkujących silniki lotnicze. Studia w ATH dały mi ku temu solidne podstawy teoretyczne, efektem czego jest możliwość pracy i współpracy z absolwentami najlepszych uniwersytetów technicznych na świecie. Po ukończeniu studiów, jak wspomniałem, podjąłem pracę w OBRRedor w Bielsku-Białej, po około roku dostałem się do pracy w zakładach silników lotniczych WSK Rzeszów, gdzie spędziłem 4 kolejne lata. Wtedy często wyjeżdżałem i pracowałem w centrali firmy Pratt&Whitney Canada w Montrealu. Gdy przeprowadziłem się do Warszawy, pracowałem dla firmy General Electric w Instytucie Lotnictwa na Okęciu. Tu z kolei oddelegowano mnie do Cincinnati, gdzie pracowałem w centrali firmy GE Aircraft Engines. Następnie dostałem się do pracy w legendarnej firmie wytwarzającej silniki odrzutowe - Rolls-Royce, gdzie podjąłem pracę w centrali firmy w Derby (środkowa Anglia). Po około 2,5 roku zaoferowano mi pracę w Szwecji w firmie VolvoAero (później przejętej przez GKN Aerospace) w dziale napędów rakietowych, gdzie przebywam do dnia dzisiejszego (od około 5 lat). W bardzo bliskiej przyszłości będę zmieniał pracę ponownie, ze względu na interesujące oferty.
(Konrad Stańco, absolwent kierunku mechanika i budowa maszyn).

- Jeszcze przed rozpoczęciem studiów założyłam pracownię artystyczną, w której realizuję różnorodne projekty związane z tkaniną, prowadzę warsztaty tematyczne i atelier własnej marki odzieży unikatowej. Studia w ATH podjęłam w celu rozszerzenia wiedzy z zakresu włókiennictwa (WIMBiŚ). Strategia ta umożliwiła mi zdobycie informacji o włóknie i procesach produkcyjnych, niedostępnych na innych kierunkach. Dzięki temu jako projektant połączyłam ze sobą podejście artysty i naukowca, co otworzyło mi ogromne możliwości na rynku zleceń branżowych. Ogromna konkurencja w sektorze odzieżowym wymaga od pracowników stałego zdobywania nowych kwalifikacji, co jest możliwe tylko dzięki fachowym kierunkom studiów czy kursom eksperckim, dostępnym w ATH.
(Magdalena Pogorzelska-Anderko, absolwentka kierunku włókiennictwo, specjalność wzornictwo i technologia odzieży).

- Studiowanie socjologii (WZiT) poszerza horyzonty i pozwala zrozumieć prawa, którymi kieruje się społeczeństwo. Zawód, który obecnie wykonuję, bezpośrednio wiąże się z moimi studiami w Akademii Techniczno-Humanistycznej. Pracuję w Fundacji Wspólna Europa, której celem jest zmiana społeczna i tworzenie porozumienia pomiędzy społeczeństwami różnych państw. Bez znajomości teorii Emila Durkheima, Georga Simmla i Maksa Webera nie wiedziałbym, jak to robić, co więcej, pewnie nie wiedziałbym też, po co to robić. Zachęcam do patrzenia na świat przez socjologiczne okulary. I cieszę się, że ten wspaniały kierunek studiów jest wykładany w moim rodzinnym mieście: Bielsku-Białej.
(Łukasz Grajewski, absolwent kierunku socjologia, specjalność komunikacja społeczna i nowe media. Były Dyrektor Generalny Fundacji Wspólna Europa, obecnie Członek Rady Fundacji, trener Fundacji Roberta Szumana, organizator wielu udanych akcji crowfundingowych, dziennikarz, animator społeczny, autor publikacji „Lekcje Niemieckiego. Refleksje i rozmowy o naszych zachodnich sąsiadach”).

- O filologii polskiej w ATH (WHS) słyszałam bardzo dobre opinie, np. takie, że nie ma tutaj „fabrycznego” myślenia o studencie, jest bardziej kameralna atmosfera, a wykładowcy są bliżej studentów: znają ich imiona i nazwiska, wchodzą z nimi w relacje. Te oczekiwania sprawdziły się, bo poznałam ciekawe osobowości, wielu wspaniałych wykładowców, co na pewno mnie ukształtowało - zostałam zachęcona do samodzielnego myślenia. Do dzisiaj darzę ich ogromnym szacunkiem i żałuję, że nie są organizowane cykliczne spotkania absolwentów. Ale jeśli teraz spotykamy się z wykładowcami przy okazji różnych wydarzeń, czy to na wystawach w Galerii Bielskiej BWA , czy podczas innego typu spotkań, konferencji naukowych, w których też biorę udział, to wtedy zawsze rozmawiamy o tym, co słychać na uczelni, z sentymentem wspominamy stare czasy.
(Justyna Weronika Łabądź, absolwentka Wydziału Humanistyczno-Społecznego Akademii Techniczno-Humanistycznej, kierunek filologia polska, specjalność medialna, historyk sztuki, polonistka, pracownik Galerii Bielskiej BWA, kuratorka projektów muralowych w Bielsku-Białej, doktorantka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach).

- Studia na tej uczelni zmotywowały mnie do zrealizowania mojego marzenia, jakim było zostanie policjantem. Największym atutem tej uczelni jest kadra, która składa się z ludzi z pasją, którzy na co dzień pracują w służbie zdrowia i w prosty oraz czytelny sposób potrafią przekazać najważniejsze informacje poparte praktyką. Bardzo mile wspominam czas tych studiów, na których poznałem wielu ciekawych i życzliwych mi ludzi. Obecnie pracuję jako policjant-ratownik medyczny w zespole medycznym Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku- Białej.
(Bartosz Klimek, absolwent ratownictwa medycznego na Wydziale Nauk o Zdrowiu).

ATH


Opinie absolwentów, a także wysoka pozycja Akademii w województwie śląskim, w raporcie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przeprowadzonym w ramach systemu monitoringu losów zawodowych absolwentów szkół wyższych (ELA), potwierdzają, że nowoczesna dydaktyka w Akademii Techniczno-Humanistycznej gwarantuje sukces na rynku pracy.
Rekrutacja odbywa w trybie ciągłym do 24 września - http://www.rekrutacja.ath.bielsko.pl.