Wiadomości

  • 2 marca 2018
  • wyświetleń: 2240

Za co Polacy pokochali styl vintage we wnętrzach?

Artykuł sponsorowany:

Bezpośrednie odwoływanie się do tego, co już było, co (jak się wydawało) do mody nigdy już nie powróci - oto styl vintage w pełnej krasie. Polacy pokochali go szczerą miłością, od paru już sezonów kupując coraz więcej mebli, akcesoriów i dodatków, które śmiało można podpisać „vintage”. Dlaczego tak bardzo odpowiada nam ta estetyka?

fototap.pl LINKHAUSE


Kto kupuje meble i dodatki vintage?

Okazuje się, że w zdecydowanej większości przypadków mamy do czynienia z klientami w młodym wieku. Ci bowiem, który na przykład w czasach PRL-u byli już  dorośli, znacznie rzadziej mają ochotę na fotel czy poduszkę w klimacie vintage niż osoby, które były wtedy co najwyżej dziećmi, dlatego chętnie się do owego stylu odwołują.

Duża dawka dowolności!

Okazuje się, że jeśli w grę wchodzą klimaty vintage, wcale nie trzeba w idealny sposób dobierać do siebie printów czy materiałów, czasem bowiem wystarczy odrobina fantazji aranżacyjnej, by stworzyć pełen uroku zakątek czy pomieszczenie. Coraz więcej osób pragnie, by przedmioty stare lub przypominające stare pojawiały się w ich domu czy mieszkaniu i sprawiały, że czuć będzie w nim ducha epoki. Oczywiście klimaty te absolutnie nie są zwyczajnym urządzeniem pomieszczenia z użyciem starych mebli i dodatków, tutaj potrzeba nieco zachodu, aby całość wyglądała nie dosłownie, a bardzo ciekawie.

Jakie dodatki w klimacie vintage kupujemy najczęściej?

Prym zdecydowanie wiodą ozdoby naścienne - trend ten trwa już od kilku lat i nic nie wskazuje na to, by coś się w owej kwestii miało zmienić. Mieszkańcy naszego kraju bardzo chętnie sięgają między innymi po obrazy w stylu vintage. Zwykle utrzymane są one w dość stonowanej kolorystyce, chociaż od tej normy zdarzają się także odstępstwa. Wieszamy je najczęściej  w pokojach dziennych, sypialniach, jadalniach, przeznaczonych do pracy gabinetach albo przedpokojach.

Koniecznie wspomnieć musimy również o plakatach metalowych, one bowiem są idealnym odzwierciedleniem tego właśnie trenu w aranżacji wnętrz. Na szczęście projektanci  w pełni zadbali o to, by ciekawych wzorów do wyboru było całe mnóstwo, zatem każdy fan klimatów vintage znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. A gdzie je kupić? Oczywiście w najlepszym sklepie internetowym z fototapetami, obrazami - https://www.fototap.pl/! Mnóstwo ciekawych modeli w bardzo przystępnych cenach czeka!