Wiadomości

  • 2 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 284

Chcesz szybko zacząć pracę w zawodzie? Wybierz szkołę policealną!

Materiał partnera:

Stoisz przed wyborem swojej ścieżki edukacji? Wybierz szkołę policealną i w rok, półtorej lub dwa lata zdobądź wymarzony zawód. Dzięki nauce w placówce GoWork będziesz doskonale przygotowany do pracy i bez problemu znajdziesz zatrudnienie. Szczegóły w artykule.

szkola policealna


Ile trwa nauka w szkole policealnej, a ile na studiach?Nauka w szkole policealnej jest zdecydowanie krótsza niż studia. Tradycyjne studia trwają bowiem kilka lat (od trzech do pięciu). Poza tym, bardzo często wymagają uzupełnienia o roczne lub dwuletnie studia podyplomowe. Z kolei nauka w szkole policealnej w zależności od kierunku obejmuje od dwóch do czterech semestrów, przy czym program nauczania wcale nie jest skrócony czy okrojony. Szkoła policealna oferuje po prostu intensywniejszy program, który skraca czas edukacji, co umożliwia szybsze wejście na rynek pracy i rozpoczęcie kariery zawodowej. Zajęcia dzielą się na teoretyczne, na których słuchaczom przekazywana jest niezbędna do wykonywania danego zawodu wiedza i praktyczne, które odbywają się w profesjonalnie wyposażonych pracowniach i pod czujnym okiem doświadczonych nauczycieli.

Szkoła policealna a studia - pozostałe różniceCzas trwania nauki to nie jedyny rozdźwięk pomiędzy szkołą policealną a studiami. Do innych - równie ważnych i przemawiających na korzyść szkoły GoWork - różnic należą:

  • wielkość grup - grupy w szkole policealnej są stosunkowo niewielkie; każdy więc może zadać pytanie i mieć pewność, że dostanie na nie odpowiedź; pojedynczy słuchacz nie ginie w tłumie, jak to dzieje się na studiach, gdzie na wykładach jest nawet około setki osób, a indywidualne podejście jest bardzo ważne, ponieważ wpływa na jakość nauczania;
  • koszt związany z nauką - najpopularniejsze kierunki w szkole GoWork są bezpłatne, także te w trybie weekendowym, czego nie można powiedzieć o studiach zaocznych; studia dzienne na uczelni prywatnej również kosztują i to niemało; w szkole GoWork słuchacze nie płacą także za egzaminy - także te w sesji poprawkowej;
  • przygotowanie praktyczne do zawodu - nie wszystkie studia zakładają konieczność odbycia praktyk, a nawet jeśli, to w mniejszym wymiarze godzin; poza tym, w szkole GoWork także zajęcia mają charakter praktyczny, o czym szerzej będzie mowa w dalszej części artykułu; studia skupiają się bardziej na teorii, a to jednak umiejętność wykorzystywania jej w codziennej pracy jest najważniejsza;
  • matura - aby zapisać się do szkoły policealnej GoWork, nie trzeba mieć matury; wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej (liceum, liceum dla dorosłych lub technikum); jest to więc szansa dla wszystkich, którzy z różnych powodów nie zdali lub nie podeszli do egzaminu dojrzałości; aby pójść na studia matura jest obowiązkowa; mało tego - ważny jest także jej wynik (im wyższy, tym oczywiście lepiej); dlatego nawet jeśli zdałeś maturę, nie masz gwarancji przyjęcia na wybraną uczelnię, zwłaszcza że liczba miejsc na rok jest ograniczona; szkoła policealna to zatem “pewniak”.


Nacisk na praktykę w szkole policealnejPolicealna szkoła dla dorosłych w Katowicach stawia przede wszystkim na praktykę. Ćwiczenia odbywają się bowiem w nowoczesnych salach zaopatrzonych w niezbędny do nauki i specjalistyczny sprzęt, którego na co dzień używają profesjonaliści. Do dyspozycji słuchaczy są najnowszej generacji narzędzia i urządzenia oraz inne materiały, dzięki czemu mogą oni zdobyć cenne, praktyczne doświadczenie zawodowe. Szkoła policealna skupia się więc przede wszystkim na dostarczaniu konkretnej, fachowej wiedzy i umiejętności związanych z wybranym zawodem. Dlatego też zatrudnieni w placówce GoWork nauczyciele to praktycy i pasjonaci, a do tego eksperci w swoich dziedzinach. Dzięki wieloletniej pracy w danej branży doskonale znają jej specyfikę i chętnie dzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniem ze słuchaczami. Dodatkowo, w toku nauki słuchacze są zobowiązani do odbycia praktyk zawodowych w potencjalnym zakładzie pracy, co pozwala im jeszcze lepiej zaznajomić się z charakterem wybranego zawodu.