Wiadomości

  • 1 sierpnia 2023
  • 18 października 2023
  • wyświetleń: 7740

Tyskie Lodowato wyróżnione w Konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego:

Tyski obiekt - budynek kawiarni i lodziarni Lodowato zrealizowany przez pracownię architektoniczną Paradox otrzymał wyróżnienie w konkursie Najlepsza Przestrzeń Województwa Śląskiego. Gratulujemy!

Lodowato
Kawiarnio - lodziarnia Lodowato · fot. materiały organizatora


Wyróżnienie Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego trafiło do kawiarnio-lodziarni Lodowato w Tychach. Inwestorem jest LDWT sp. z o.o., a projektantami są Szymon Borczyk i Dawid Marszolik (Paradox).

W uzasadnieniu czytamy: "Jest to kolejny prywatny obiekt usługowy małej gastronomii, w którym inwestor zadbał o wysoką jakość przestrzeni publicznej. Na szczególną uwagę zasługuje priorytet urbanistyczny, który świadomie przyjęto w kształtowaniu architektury i wnętrza urbanistycznego. Bardzo dobrze zaprojektowany w małej skali urbanistycznej otwarty i ogólnodostępny narożnik skrzyżowania ulicy z zielenią towarzyszącą, stanowi wzór dla zlokalizowanych w najbliższym sąsiedztwie innych obiektów małej gastronomii. Inwestycja zlokalizowana na styku miasta ogrodu i terenów rekreacyjnych kompleksu „Paprocany” mimo niewielkiej skali oraz „ciasnego” wnętrza urbanistycznego wykreowała modelowe rozwiązanie „na styl spożywanie lodów” w przestrzeni publicznej".

Nagroda Specjalna Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego w wysokości 20 tys. zł. trafiła do twórców realizacji: Planetarium - Śląski Park Nauki. Modernizacja i rozbudowa Planetarium Śląskiego w Chorzowie. Inwestorem jest Województwo Śląskie. Projektantami są: Joanna Kapturczak i Michał Kapturczak.

W kategorii obiekt użyteczności publicznej I Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego w wysokości 25 tys. zł. trafiła do twórców realizacji pn.: Rozbudowa, przebudowa, remont oraz zmiana sposobu użytkowania budynku Muzeum Górnictwa Węglowego w ramach zadania pn.: „Rewitalizacja i udostępnienie poprzemysłowego dziedzictwa Górnego Śląska w zakresie dotyczącym konserwacji i remontu budynku MGW. Inwestorem jest Miasto Zabrze. Projektantami są: Tomasz Rudnik i Miłosz Sanetra.

II Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego w wysokości 15 tys. zł. trafiła do twórców rozbudowy budynku Przedszkola nr 4 w Bielsku-Białej. Inwestorem jest Miasto Bielsko-Biała. Projektantem jest Pracownia Architektoniczna Piotr Dominiczak.

W kategorii przestrzeń publiczna dwie równorzędne Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego w wysokości 20 tys. zł. do twórców projektu Kina plenerowego w Suszcu oraz rewitalizacji Placu Niepodległości w Rudzie Śląskiej.

Wyróżnienie Marszałka Województwa Jakuba Chełstowskiego trafiło do twórców realizacji "Planty im. Harcmistrza Stefana Piotrowskiego w Dąbrowie Górniczej".

W Plebiscycie Publiczności zwyciężyło „Kino plenerowe w Suszcu”. Przypomnijmy, że w tym głosowaniu brały udział, oprócz "Lodowato" także dwa inne tyskie obiekty - plac zabaw w Parku Północnym oraz rewitalizacja Osady w Tychach. Kawiarnia Lodowato w internetowym plebiscycie zyskała 295 głosów.

ar / tychy.info

źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.