Wiadomości

  • 10 maja 2023
  • 11 maja 2023
  • wyświetleń: 828

Jak szybko, łatwo, porządnie i niedrogo docieplić dom?

Artykuł sponsorowany:

Słyszałeś o produkcie, który sprawi, że niepewna sytuacja na rynkach paliw służących do ogrzewania, nie będzie co chwilę podnosić ci ciśnienia? Nie? A co jeśli dodam, że produkt ten powstaje niedaleko, używany jest przez tysiące osób w Polsce i Europie oraz jest stosowany przez takie firmy jak sieć Hoteli Gołębiewski, PGNiG czy KGHM Polska Miedź? O jaki produkt chodzi? Jakie jeszcze właściwości posiada? Ile kosztuje docieplenie metra kwadratowego ściany z jego pomocą? Gdzie go kupić i skąd czerpać więcej informacji? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

farba termoizolacyjna GoTherm®


Nie tylko do kolorowania ścianOtóż w Czechowicach-Dziedzicach produkowany jest innowacyjny produkt — farba termoizolacyjna GoTherm®. W swoim składzie zawiera malutkie kuleczki, tzw. mikrosfery, które są wykorzystywane przez producentów samolotów i agencje kosmiczne. To właśnie im farba zawdzięcza swoje liczne właściwości. Jakie? Przede wszystkim te związane z izolowaniem ciepła. Okazuje się, że pomalowane nią ściany powstrzymują ciepło przed ucieczką na zewnątrz. To nie tylko zwiększa komfort termiczny, ale także zmniejsza rachunki za ogrzewanie. GoTherm® szczególnie warto stosować jako dodatkową warstwę izolacyjną budynku.

Ponadto farba ta pomaga w likwidowaniu mostków termicznych. Możesz jej także użyć, żeby walczyć ze skraplaniem się wody na ścianach. Wspomoże również, jeżeli masz problem z grzybem lub pleśnią. Nie tylko nie dopuści do powstania przyjaznych, wilgotnych warunków do ich wykwitu, ale będzie je aktywnie zwalczać poprzez swoje właściwości przeciwgrzybicze i antypleśniowe. To sprawia, że jej skuteczność, w walce z tymi problemami, jest jeszcze większa.

Jak szybko, łatwo, porządnie i niedrogo docieplić dom?


Prosty sposób na termoizolacjeJeśli udało Ci się kiedyś samodzielnie pomalować pokój, to i z tą farbą sobie poradzisz. Nie ma, co prawda, konsystencji farby dekoracyjnej, ale i tak malowanie nią jest proste. Zrobisz to z użyciem wałka, pędzla lub agregatu. W zasadzie możesz ją aplikować na dowolny materiał — beton, tynk, drewno, metal, a nawet tworzywa sztuczne.

Świetną sprawą jest też to, że jest to izolacja cienkowarstwowa i że można ją stosować zarówno na zewnątrz budynku jak i od wewnątrz. Masz też do wyboru prawie 30 kolorów, spośród których możesz wybrać najbardziej ci odpowiadający.

Jak szybko, łatwo, porządnie i niedrogo docieplić dom?


Od 21,50 zł za m2Najfajniejsze w tym produkcie jest jednak to, że na wykonanie ocieplenia domu nie trzeba wydawać fortuny. Położenie warstwy o grubości 0,5 mm, która zapewni odczuwalną różnicę w temperaturze pomieszczenia, kosztuje jedynie 21,50 zł za m2. Porównując z innymi metodami ocieplania budynków, jest to zdecydowanie kusząca propozycja.

Skąd wziąć tę farbę?Farbę termoizolacyjną GoTherm® znajdziesz w sklepie internetowym producenta. Tam zobaczysz najlepsze ceny i aktualne promocje. Na stronie fcom.pro znajdziesz również porady dotyczące tego, jak malować farbą, przeczytasz też więcej o jej właściwościach i zastosowaniach.

Farbę kupisz również za pośrednictwem Allegro lub bezpośrednio w siedzibie producenta.