Wiadomości

  • 11 kwietnia 2023
  • 9 maja 2023
  • wyświetleń: 2046

Mammobus w Tychach - zmiana lokalizacji badań!

Za nami:

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badania można wykonać niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego. Zadbajmy o zdrowie na wiosnę. Dla siebie, dla bliskich. Zróbmy profilaktyczną mammografię!

mammobus
W Tychach przy Auchanie stanie mammobus · fot. materiały prasowe


LUX MED zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej, która pojawi się w Tychach 8 maja w godzinach od 11.00 do 17.45 i 9 maja w godzinach od 10.00 do 16.15 przy markecie Kaufland, ul. ks. Józefa Tischnera 1.

W ramach programu NFZ do badania uprawnione są panie od 50 do 69 lat, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków:

  • nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.


Programem nie są objęte panie, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

LUX MED zachęca do regularnych badań i dbania o swoje zdrowie. Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi, a wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia. Dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie.

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 , 22 338 19 60 lub poprzez formularz http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.

Na badanie LUX MED prosi zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Prosi także o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii i Programu Profilaktyki Raka Piersi znajdziecie Państwo na stronie http://www.mammo.pl.

Informacje o innych badaniach z zakresu diagnostyki obrazowej na stronie http://www.luxmed-diagnostyka.pl

mammografia

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.