Wiadomości

  • 25 stycznia 2023
  • wyświetleń: 326

Ferie zimowe na mazurach - zjazdy na nartach

Materiał partnera:

Jedna z ulubionych aktywności Polaków w trakcie zimy to oczywiście wypad na narciarskie stoki, gdzie można szaleć na śniegu i aktywnie wypoczywać. Z reguły jednak większość osób, gdy przychodzi do wyjazdu na narty, stawia na wyjazd na południe kraju, co jest jak najbardziej zrozumiałe, gdyż to tam są góry, a do tego temperatura w tamtej części Polski jest zazwyczaj niższa, co znacząco ułatwia utrzymanie tam śniegu. Wiele osób nie wie jednak, że chcąc jeździć na nartach, można wybrać się na ferie zimowe na mazurach. Gdzie jest to możliwe?

Ferie zimowe na mazurach — zjazdy na nartach


Gdzie można udać się na ferie zimowe na mazurach ze zjazdami na nartach?Narty z wiadomych powodów kojarzone są z polskimi górami. To tam znajdziemy najwyższe szczyty i świetne zbocza do tworzenia rozbudowanych i zróżnicowanych stoków narciarskich. Z tego powodu właśnie na południu naszego kraju znajduje się wiele kurortów narciarskich. Nie można jednak zapominać, że do stworzenia stoku potrzebne jest nam po prostu odpowiednie zbocze, a takie znajdziemy w wielu miejscach. Na przykład istnieją one do dziś na Mazurach, gdzie takie szczyty i zbocza, które są może niezbyt wysoko położone, lecz mają odpowiednie parametry, to efekt istnienia lodowca wiele lat temu.

Z tego powodu na stworzenie stoku zdecydowano się właśnie na Mazurach, a dokładniej obok Kurzętnika, gdzie mieści się stok narciarski Kurza Góra. Zapewnia on aż trzy trasy i może być sztucznie naśnieżany, dzięki czemu można z niego korzystać, nawet gdy temperatura przekracza zero stopni w skali Celsjusza.

Oczywiście, by wybrać się na taki stok trzeba albo mieszkać w pobliżu, albo udać się specjalnie właśnie tam, lub po prostu wybrać się na nieco dłuższy czas w tamten rejon Polski i mieć gdzieś zakwaterowanie, najlepiej w pobliżu stoku narciarskiego.

Blisko stoku Kurza Góra można znaleźć na przykład Hotel Pory Roku. Jest on położony przy samej granicy województwa kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego i leży zaledwie kilkanaście kilometrów od stoku Kurza Góra. Dzięki temu wybierając się tam, mamy świetną bazę wypadową do narciarskich szaleństw, gdyż od największego stoku w północnej Polsce dzieli nas zaledwie krótka przejażdżka samochodem.

Jaka jest oferta Hotelu Pory Roku na ferie zimowe na Mazurach?Hotel Pory Roku doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ferie zimowe to okres wzmożonych wyjazdów i z tego powodu wzbogaca swoją ofertę dla osób, które zdecydują się wybrać na ferie zimowe właśnie tam. Przede wszystkim na dobre warunki mogą liczyć rodziny z dziećmi. Wszystkie dzieci do 6 lat są bowiem w hotelu bezpłatnie, a za dzieci powyżej lat 6 płaci się znacznie mniej niż za osoby dorosłe. Dzięki temu na ciekawy wyjazd mogą się wybrać nawet większe rodziny bez konieczności poważnego nadwyrężania domowego budżetu, co jest szczególnie istotne w dzisiejszych czasach, gdy sytuacja ekonomiczna w naszym kraju nie jest najlepsza.

Dla rodzin, jak i gości przyjeżdżających parami lub w grupach dostępne są przestronne pokoje, a także apartamenty, których powierzchnia wynosi od 28 do 65 metrów kwadratowych. Dzięki temu idealny nocleg dla siebie może znaleźć praktycznie każdy od par, po większe rodziny.

W ramach wyjazdu na ferie zimowe hotel oferuje śniadania oraz obiadokolacje, które są podawane w formie bufetu szwedzkiego, a na przywitanie goście otrzymują grzane wino lub gorącą czekoladę, jeśli nie mogą lub nie chcą spożywać alkoholu. Grzaniec lub gorąca czekolada jest też podawana w trakcie ogniska, lub grilla organizowanego przez hotel. W razie sprzyjającej pogody można też liczyć na zorganizowanie kuligu.

Wszyscy goście mają ponadto dostęp do bezprzewodowego internetu, strzeżonego parkingu, bezpłatnej sauny, a także magazynu, w którym można bezpiecznie przechowywać swój przywieziony sprzęt narciarski w dni, w których nie będziemy go wykorzystywać. Dzięki temu osoby posiadające swój własny sprzęt, a nie wypożyczające go na stoku nie muszą martwić się o to, gdzie będą go przechowywać.

Oczywiście wyjazdy na narty to jedynie część ferii zimowych, które można spędzić w Hotelu Pory Roku. Dla dzieci oferuje on na przykład codzienną wieczorynkę, zabawy z animatorem polegające często na zimowych zabawach na zewnątrz, a także specjalny pokój gier i zabaw. Jest on wyposażony w piłkarzyki oraz tenisa stołowego, konsolę Xbox Kinect i zestaw gier, a także w gry planszowe, którymi może bawić się tak naprawdę cała rodzina.

Ciekawa jest też oferta dla miłośników gotowania. Specjalnie dla nich niezależnie od wieku organizowany jest specjalny kącik kulinarny z szefem hotelowej kuchni, w trakcie którego można poznać tajniki gotowania, zyskać nowe umiejętności, czy też dowiedzieć się o tym, jak dokładnie funkcjonuje kuchnia w takich miejscach, gdzie trzeba przygotować wyżywienie dla naprawdę ogromnych ilości osób.

Ferie zimowe na mazurach — zjazdy na nartach


Dlaczego warto wybrać się na ferie zimowe na Mazury?Mazury to dość nieoczywiste miejsce, gdy przychodzi do ferii zimowych. Zdecydowana większość rodzin decyduje się wtedy na wyjazd w góry, nawet gdy są one z północy Polski. Nie trzeba jednak przemierzać całego kraju, by cieszyć się śniegiem oraz nartami. Na północy można również znaleźć dobre stoki, a takim z pewnością jest Kurza Góra.

Ponadto wybierając się na ferie zimowe na Mazury do Hotelu Pory Roku, można liczyć na smaczne wyżywienie, świetną obsługę i co najważniejsze oferuje on bliskość natury, gdyż Hotel Pory Roku, jest położony w samym środku pojezierza i dookoła hotelu jest pełno lasów, terenów zielonych, a także jezior, nad którymi można wędkować, czy też wybierać się na długie spacery, w trakcie których można oddychać świeżym powietrzem.

Ponadto wyjeżdżając na ferie zimowe całą rodziną, zapewniamy dzieciom rozrywkę i budujemy wspomnienia, o których będą pamiętać przez wiele lat i cieszyć się ze swojego dzieciństwa. W ten sposób można też zacieśnić więzy rodzinne i po prostu niezwykle dobrze się bawić, bez martwienia się o przygotowywanie posiłków, czy też regularne sprzątanie swojego domu. Dzięki temu odpocząć będą mogli też rodzice, którzy mieli trudny początek roku w swojej pracy.