Wiadomości

  • 23 stycznia 2023
  • wyświetleń: 683

Indonezja to nie tylko Bali! Poznaj ten magiczny zakątek świata

Materiał partnera:

Zachwycająca egzotyczną energią, pełna tajemniczych zabytków i kulinarnych przysmaków, a do tego zaskakująca otwartością lokalnych mieszkańców - Indonezja to jedna z modnych turystycznych destynacji, która nie traci na popularności. Jak wygląda życie w cieniu wulkanów? Jakie aspekty wielokulturowości warto odkryć? Co zobaczyć w Indonezji? Oto kilka inspirujących informacji na temat tego azjatyckiego kraju!

indonezja


1. Poznaj kulturę i tradycje Indonezji - odwiedź wioski, do których nie docierają inniWielokulturowość, jaką potrafi zaskoczyć Indonezja, to niepodważalny atut tego kraju. Dla turystów, którzy marzą o tym, aby zagłębić się w gwar kameralnych uliczek, skosztować lokalnych owoców czy tradycyjnych dań lub chcących wziąć udział w jednym z wydarzeń kulturalnych, będzie to ogromny plus. Etniczno-kulturowe miraże stwarzają doskonałą okazję do poznawania codzienności mieszkańców. Warto mieć na uwadze fakt, że Indonezja: Borneo czy Bali, a także pozostałe wyspy należące do siedemnastotysięcznego archipelagu wyróżniają się własnymi tradycjami, oferują inne dania lokalnych kuchni i zaskakują na swój własny sposób. Wiele z wiosek, do których warto zajrzeć, leży poza utartymi szlakami, tworząc doskonałe warunki do życia lokalnej florze i faunie - m.in. orangutanom i kolorowym egzotycznym ptakom. Inne indonezyjskie ścieżki zaprowadzą turystów do serca tajemniczych IX-wiecznych świątyń. Na uwagę zasługują m.in. hinduistyczny Prambanan czy buddyjski Borobudur, których unikalny charakter stanowi dowód na wspaniały, wielokulturowy styl życia tego wyspiarskiego kraju.

2. Eksploruj nieodkryte plaże i góry IndonezjiChoć na malowniczym i pełnym etnicznych różnic archipelagu każda z wysp wydaje się żyć własnym życiem, jedno pozostaje niezmienne - piękno otaczającej go przyrody. Jeśli destynacją urlopową okaże się być właśnie Indonezja, wyprawa na wybrzeże lub górska wycieczka w towarzystwie doświadczonego przewodnika staną się niezapomnianą przygodą. To właśnie tutaj zachody słońca spędzane w otoczeniu białych a nawet różowych plaż, połączone ze zwiedzaniem wysp koralowych, stwarzają warunki do niezapomnianego relaksu. Na uwagę zasługują także rejsy po zachwycających głębią turkusowego koloru wodach Morza Flores. Odpoczynek w promieniach tańczącego na falach słońca i możliwość skorzystania z lokalnych usług SPA to jednak nie jedyne atuty wyprawy - Indonezja w umiejętny i pełen harmonii sposób łączy w sobie zarówno spokój nieodkrytych plaż, surowość górskich pasm i wulkanicznego krajobrazu. Korzystając ze wsparcia lokalnych przewodników, warto zwiedzić takie wulkany jak nadal czynny Bromo, czy wygasły już Kawa Ijen (wraz ze zlokalizowaną w jego okolicy kopalnią siarki). Panorama wulkaniczna podziwiana tuż o wschodzie słońca to widok, który na długo pozostanie w pamięci!

indonezja


3. Zwiedzaj Indonezję z przewodnikiem z dużym doświadczeniemPrzy tak licznych zaletach, trudno się dziwić, że serca wielu poszukiwaczy przygód podbiła właśnie Indonezja. Wyprawa z przewodnikiem może okazać się dobrym wyborem, który zaowocuje wieloma korzyściami i pozwoli odkrywać charakter tego niezwykłego wyspiarskiego kraju w pełni. Dlaczego warto zdecydować się na wsparcie w organizacji podróży? To między innymi:

  • ułatwienie w zaplanowaniu każdego dnia pobytu tak, aby móc dotrzeć zarówno dla kluczowych zabytków, jak i mniej znanych turystycznych atrakcji,
  • doskonała logistyka i wsparcie na każdym etapie wyprawy - zarówno podczas zwiedzania, jak i zakwaterowania czy wyżywienia,
  • wiedza i doświadczenie przewodników, które pozwalają budować relacje z lokalnymi mieszkańcami, a tym samym - oferować turystom nietypowe atrakcje i umożliwiać poznawanie kraju „od kuchni”.


Wybierając się do Indonezji z przewodnikiem, warto zwrócić także na liczebność turystów, którzy będą wspólnie podróżować - doskonałym przykładem jest Sunsara - organizator wypraw turystycznych, przed którym Indonezja nie ma tajemnic. Susnara zapewnia wyprawy w kameralnych, złożonych z maksymalnie 12 uczestników grupach, co jest sporym atutem. Mniejsze grupy są w stanie szybciej się przemieszczać, a w związku z tym - jeszcze lepiej wykorzystać czas przeznaczony na poznawanie tego niezwykłego zakątka świata!

Choć Indonezja: Borneo, Jakarta, Bali czy pozostałe wyspy tworzące malowniczy archipelag zaskakują swoją różnorodnością, malowniczy archipelag z pewnością łączy wspólny mianownik - zachwycająca kultura i piękne krajobrazy. Planując zwiedzanie tego egzotycznego terenu przy wsparciu lokalnych przewodników, turyści zyskują okazję na poznanie jego unikalnej kultury w pełnej krasie!