Wiadomości

  • 3 grudnia 2022
  • wyświetleń: 337

Porządek na najwyższym poziomie, czyli kontenery samowyładowcze i ich funkcja

Materiał partnera:

Muldy samowyładowcze znalazły swoje zastosowanie zwłaszcza w przemyśle budowlanym i dużych zakładach przemysłowych. Są zdolne pomieścić nawet kilkadziesiąt kilogramów odpadów czy sypkich substancji produkcyjnych, dlatego zazwyczaj można znaleźć je w każdym pomieszczeniu przemysłowym. Obecnie niełatwo jest sobie wyobrazić funkcjonowanie bez kontenerów samowyładowczych - ich prosta budowa i przydatna funkcja czyni je niezastąpionymi. Najczęściej występują one w kolorach intensywnej czerwieni, żółci czy niebieskiego - podyktowane jest to względami BHP. Barwy zwiększają bezpieczeństwo i komfort użytkowników znajdujących się w okolicy prowadzonych prac. Jednak kwintesencją funkcjonalności tych przedmiotów jest ich projekt i materiał wykorzystany do ich stworzenia.

05   STRUMIN   kontener samowyładowczy


Charakterystyka kontenerów wyładowczych i ich najważniejsze zaletyKontener samowyładowczy został sumiennie zaprojektowany i zoptymalizowany pod kątem użytkowym i produkcyjnym - wprowadzane udoskonalenia technologiczne mają bezpośredni wpływ na oszczędność energii, surowców, a tym samym i środowiska. Nowoczesne budownictwo bardzo ceni sobie nieszkodliwość muld samowyładowczych oraz fakt, że dzięki nim znacząco skraca się czas operacji związanych z przenoszeniem i rozładunkiem materiałów. STRUMIN (jeden z liderów w dziedzinie podestów rozładunkowych, hal czy sprzętów budowlanych) stworzył kontener samowyładowczy dzięki projektowaniu CAD, modelowaniu przestrzennemu i pracom prototypowym, tym samym opracowując optymalny system otwierania i zamykania kontenera za pomocą prostych operacji wykonywanych przez podnośnik widłowy. Kontenery samowyładowcze zazwyczaj wykonywane są ze stali, która od samego początku wynalezienia uznawana jest za wytrzymały i opłacalny materiał. Odporność na uszkodzenia mechaniczne i wytrzymałość muld samowyładowczych jest na wagę złota; sprzęt ten oznacza się wysoką żywotnością, przez co wiemy, że inwestycja w niego po czasie zwraca się w postaci skrócenia czasu prac związanych z rozładunkiem, wyładunkiem oraz transportem materiałów.

Dlaczego warto korzystać z kontenerów samowyładowczych?Kontenery to skuteczny, szybki i przede wszystkim bezpieczny rozładunek, przeznaczony dla wszystkich tych, którzy poszukują sposobów na ułatwienie i przyspieszenie prac porządkowych. Muldy samowyładowcze są wysoce funkcjonalnymi urządzeniami, zapewniającymi wysoką produktywność - ich obsługa jest stosunkowo łatwa oraz szybka. Kontenery samowyładowcze wyposażane są w obejmy uniemożliwiające zsunięcie się koleby z ramion wózka widłowego podczas pracy, a ich dwustronne zespawanie gwarantuje szczelność pojemnika. Niezależnie od pogody, temperatury czy nasłonecznienia, kontenery samowyładowcze nie ulegają zniszczeniom spowodowanym czynnikami atmosferycznymi. To ogromny plus zwłaszcza w sytuacjach, gdy prace budowlane trwają na zewnątrz. Kontenery samowyładowcze są świetnym przykładem na to, że często wysoka funkcjonalność tkwi w prostocie.