Wiadomości

  • 29 listopada 2022
  • wyświetleń: 360

7 porad dotyczących robienia prostych zdjęć stockowych, które się sprzedają

Materiał partnera:

Stworzenie tożsamości wizualnej dla Twojej marki jest ważne. Logo, kolory i obrazy to pierwsze rzeczy, które ludzie widzą, aby zrobić pierwsze wrażenie o swojej firmie.

Dzięki zdjęciom stockowym nie musisz być profesjonalnym fotografem, aby zacząć używać ich do celów marketingowych. I chociaż możesz mieć wrażenie, że musisz zatrudnić kogoś z doskonałym okiem do fotografii, aby pomóc Ci w tworzeniu treści wizualnych, nie musi to kosztować Cię ani złotówki. Dzięki łatwym w obsłudze aplikacją do edycji zdjęć, takim jak VSCO czy pl.depositphotos.com/bgremover.html, a także dużej ilości darmowych zdjęć stockowych w sieci, każdy może być samodzielnym edytorem zdjęć. Włączenie wizualizacji do tożsamości marki niesie ze sobą wiele korzyści - czy to w postaci zdjęć produktów, czy osób reprezentujących Twoją grupę docelową.

laptop komputer


Dlaczego zdjęcia są tak ważne dla brandingu?Zdjęcia to pierwsze wrażenia, jakie ludzie odnoszą do Twojej wizualnej marki. Kiedy nie masz logo lub systemu kolorów, ludzie będą polegać na zdjęciach, aby skojarzyć Twoją markę z czymś. Kiedy próbujesz stworzyć tożsamość wizualną dla swojej marki, zdjęcia są świetnym miejscem do rozpoczęcia. Możesz wybrać wiele różnych typów zdjęć, aby pokazać różne aspekty swojej firmy lub produktów. Na przykład, jeśli sprzedajesz sprzęt sportowy, możesz zrobić zdjęcia ludzi uprawiających sport lub możesz zrobić zdjęcia samego sprzętu. Jeśli sprzedajesz produkty kosmetyczne, możesz zrobić zdjęcia modeli noszących makijaż. Zdjęcia mogą również pomóc w budowaniu zaufania dla potencjalnych klientów. Jeśli Twoja marka ma unikalny wygląd, może to pomóc sprawić, że klienci poczują się lojalni wobec Twojego produktu.

Stwórz estetyczny fundament dla swojej markiMusisz zacząć od ustalenia, jaka jest estetyka Twojej marki. Możesz to zrobić, myśląc o tym, co reprezentuje Twoja marka, jakie wartości wyznaje lub do jakich ludzi przemawia. Jeśli masz problem z ustaleniem tego, przyjrzyj się brandingowi konkurencji. Co robią dobrze, a co Ty mógłbyś zrobić lepiej? Jakiego rodzaju obrazki są obecne w ich brandingu? Kiedy już masz pomysł na to, czym jest Twoja wizualna marka, zacznij burzę mózgów, aby włączyć je do swoich zdjęć. Możesz użyć estetyki swojej marki, aby stworzyć wizualny fundament dla swoich zdjęć. Ułatwi to stworzenie estetyki dla Twoich treści wizualnych, zwłaszcza jeśli masz problem z ustaleniem konkretnego stylu.

Pokaż swoim odbiorcom, kim jesteśPowinieneś również zastanowić się nad tym, jakie osoby kupiłyby Twój produkt. Jaka jest ich osobowość? Co cenią sobie w życiu? Jak się prezentują? Możesz stworzyć serię zdjęć, które pokażą Twoim odbiorcom kim jesteś i co reprezentujesz. Na przykład, jeśli sprzedajesz sprzęt sportowy, możesz zrobić zdjęcia ludzi uprawiających sport lub możesz zrobić zdjęcia samego sprzętu.

komórka tablet


Pokaż swój produkt(y)Jeśli masz jakiś produkt, możesz zrobić jego zdjęcia w różnych ustawieniach. Może to pomóc klientom uzyskać lepszy pomysł na to, jak wyglądałby on w ich własnym życiu, co może prowadzić do większej liczby konwersji. A jeśli sprzedajesz produkty online, zdjęcia stockowe są szczególnie pomocne. Możesz również spróbować zrobić zdjęcia swoich produktów w różnych ustawieniach. To również może pomóc w uruchomieniu wyobraźni potencjalnych klientów. Jeśli jeszcze nie sprzedajesz swojego produktu, możesz również użyć zdjęć do stworzenia nastroju lub uczucia związanego z produktem. Na przykład, jeśli sprzedajesz produkt kosmetyczny, który ma sprawić, że ludzie poczują się pewni siebie, możesz zrobić zdjęcia osób noszących makijaż lub zrobić zdjęcia modeli, którzy wyglądają na pewnych siebie.

Pomóż zwiększyć zaangażowanie i świadomość swojej firmyTreści wizualne to świetny sposób na przyciągnięcie potencjalnych klientów i zaangażowanie ich w Twoją markę. Jeśli nie masz wielu wizualizacji na swojej stronie internetowej, możesz zamieścić kilka na swoich stronach w mediach społecznościowych. A jeśli masz już wizualizacje na swojej stronie, możesz dodać je do swoich mediów społecznościowych, aby dać ludziom więcej powodów do sprawdzenia Twojej strony. Na przykład, jeśli sprzedajesz sprzęt sportowy, możesz zamieścić zdjęcia ludzi uprawiających sport. Możesz również zamieścić treści wizualne, które dają ludziom informacje o Twoich produktach. Jeśli prowadzisz bloga, możesz wykorzystać treści wizualne na kilka sposobów. Możesz tworzyć infografiki lub przewodniki wizualne, które pomogą rozbić złożone tematy na coś łatwiejszego do zrozumienia. Możesz również umieszczać obrazy, które odnoszą się do twoich artykułów, takie jak cytaty lub grafiki.

WnioskiZdjęcia są niezwykle ważne dla Twojej marki, zwłaszcza gdy dopiero zaczynasz. Nie tylko dają Ci możliwość zabawy z wizualizacją, ale także pozwalają opowiedzieć historię o Twojej marce i jej misji. Treści wizualne to świetny sposób na zaangażowanie odbiorców na głębszym poziomie, a także świetny sposób na przyciągnięcie nowych klientów do Twojej marki i strony internetowej. I chociaż wizualizacje są bardzo ważne, nie muszą być skomplikowane ani drogie! Z odpowiednimi narzędziami i odrobiną kreatywności, możesz stworzyć piękne i angażujące wizualizacje z łatwością.