Wiadomości

  • 7 września 2022
  • wyświetleń: 431

Gdzie szukać dodatkowej pracy w Tychach? Najpopularniejsze branże i pracodawcy

Materiał partnera:

Poszukiwanie pracy dodatkowej staje się coraz popularniejsze, czego przyczyną są chociażby rosnące koszty życia, czy wzrastające raty kredytów. Gdzie zatem szukać dodatkowej pracy w Tychach? Jakie branże są najpopularniejsze? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Gdzie szukać dodatkowej pracy w Tychach? Najpopularniejsze branże i pracodawcy


Praca dodatkowa w Tychach - najpopularniejsze branżePraca dodatkowa wielu osobom kojarzy się z zajęciem dla studentów, które można wykonywać po godzinach i łączyć z nauką. Warto jednak mieć świadomość, że aktualna sytuacja gospodarcza sprawia, chęć podjęcia dodatkowego zajęcia wyraża coraz więcej osób, wśród których znajdują się również wykwalifikowani specjaliści. Gdzie zatem jej szukać? Oczywiście w Internecie, a przykładem mogą być oferty pracy w Tychach na GoWork.pl. Znaleźć można tam bowiem kilkadziesiąt aktualnych ofert w różnych branżach. Jakich? Przede wszystkim w handlu, gdzie poszukiwani są dodatkowi sprzedawcy, czy osoby wykładające towar na półki, czy na produkcji, ponieważ firmy poszukują dodatkowych pracowników do wykonywania nieskomplikowanych czynności. Oferty czekają również na kierowców (przede wszystkim kurierów), pracowników magazynów, czy pracowników sortowni zatrudnianych do dzielenia przesyłek.

Praca dodatkowa w Tychach - godziny pracyPaca dodatkowa jak sama nazwa wskazuje stanowi dodatek do podstawowego zajęcia. W związku z tym przy jej poszukiwaniu ważną kwestią jest grafik, który w idealnym układzie powinien być elastyczny. Tego typu rozwiązania oferują przede wszystkim sklepy zatrudniające dodatkowych kasjerów i osoby do wykładnia towaru, czy call center, które zatrudniają konsultantów bądź sprzedawców telefonicznych. W efekcie można chodzić do pracy kiedy chcemy oraz pracować ile chcemy. Tego typu zajęcia wykonywane są z reguły na podstawie umowy zlecenia bądź umowy o dzieło. Warto jednak mieć świadomość, że praca dodatkowa może mieć również bardziej stały charakter. W tym przypadku jest to z reguły praca na drugiej lub trzeciej zmianie oraz w weekendy. W ten sposób w wielu przypadkach pracują magazynierzy, czy pracownicy produkcji.

Jakie wymagania należy spełnić, by znaleźć dodatkową pracę?Czy szukając pracy dodatkowej trzeba spełnić jakieś wymagania? Oczywiście, że tak, jednak warto mieć świadomość, że chodzi w tym przypadku głównie o chęć do pracy, czy uczciwość. Wynika to z faktu, że w większości przypadków praca dodatkowa to niezbyt wymagające zajęcia, które można wykonywać bez specjalnych kwalifikacji. Oczywiście nie jest to regułą, ponieważ w wielu ogłoszeniach podane są także różne wymagania. Przykładem może być np. umiejętność obsługi kasy fiskalnej, czy uprawnienia na wózki widłowe, które są przydatne w pracy na magazynie. Warto również zwrócić uwagę, że im więcej wymagań na danym stanowisku, tym wyższe jest wynagrodzenie oferowane za wykonywaną pracę.

Podsumowując należy stwierdzić, że znalezienie dodatkowej pracy w Tychach nie powinno stanowić problemu. Wśród ofert znajdują się bowiem stanowiska o różnym charakterze oraz trybie pracy.