Wiadomości

  • 28 stycznia 2022
  • wyświetleń: 453

Szczoteczka nie zawsze wystarcza. O pełną higienę jamy ustej zadbasz dzięki niciom!

Materiał partnera:

Za pomocą tradycyjnej szczoteczki usuwamy płytkę nazębną i pozostałości jedzenia. To najpopularniejsza i dość skuteczna metoda pielęgnacji zębów, jednak z całą pewnością nie idealna. Włosiem szczoteczki nie dotrzemy bowiem do każdego zakamarka jamy ustnej. Dlatego dentyści zalecają, by po zakończeniu procesu szczotkowania, użyć jeszcze nici dentystycznych. W poniższym poradniku przytaczamy podstawowe fakty na temat nitkowania zębów, z którego zdecydowanie nie powinniśmy rezygnować.

Szczoteczka nie zawsze wystarcza. O pełną higienę jamy ustej zadbasz dzięki niciom!


Nieusunięta płytka to krótka droga do problemów z zębami. Dzięki nici możesz ich uniknąćZwykle w naszej łazience próżno szukać nici dentystycznych, a nawet jeśli je posiadamy, nie nitkujemy zębów, ponieważ - w powszechnej opinii - zajmuje to zbyt dużo czasu. To błąd, ponieważ nitkowanie to bardzo prosta czynność, dzięki której usuniemy płytkę nazebną i pozostałości jedzenia z miejsc ominiętych przez szczoteczkę - mowa tu przede wszystim o przestrzeni międzyzębowej. Nieusunięta z powierzchni zęba płytka nazębna może w dłuższej perspektywie skutkować próchnicą, ubytkami, powodować krwiawienie dziąseł, a także przebarwienia i nieświeży oddech. Na rynku oferowanych jest wiele rodzajów nici denstystycznych o różnej grubości, by wspomnieć tylko o: woskowanych, wybielających, pęczniejących antybakteryjnych, a także tych wzboconych o fluor czy chlorheksydynę. Co ważne, to akcesorium dentystyczne można dopasować m.in. do stopnia wrażliwości dziąseł oraz szkliwa. Nićmi z powodzeniem wyczyścimy nie tylko przestrzeń międzyzębową, ale również aparaty ortodontyczne, mosty i implanty.

Nitkowanie to dla Ciebie czarna magia? Wyjaśniamy, jak robić to dobrzeZęby nitkować możemy zarówno po ich wymyciu, jak i zaraz po posiłku. Wbrew pozorom nie jest to nadmiernie skomplikowane. Cały proces powinniśmy rozpocząć oczywiście od umycia rąk. Następnie utnijmy około 30-35 centymetrowy odcinek nitki, a jego końce zawińmy wokół palców wskazujących, tak by długość nici zmniejszyła się do około 20 cm. Napiętą nić wprowadzamy do przestrzeni międzyzębowych i zaczynamy wykonywać ruch góra-dół po powierzchni zęba - od linii dziąseł jego dolnej krawędzi. Ważne, by nie robić tego gwałtownie, by nie podrażnić dziąsła. Przechodząc do znajdującej się obok przestrzeni międzyzębowej, kolejne zęby musimy nitkować "świeżym" fragmentem nici. Jeśli chcesz, by codzienne nitkowanie stało się czystą przyjemnością, powinieneś zaopatrzyć się w najlepszej jakości produkt. Szeroki wybór nici dentystycznych renomowanych producentów zakupisz w sklepie HelloDent.pl. Tak istotne akcesoria kupuj wyłącznie ze sprawdzonych źródeł!