Wiadomości

  • 12 stycznia 2022
  • wyświetleń: 1755

Szpital dziecięcy Stokrotka pomaga dzieciom wrócić do sprawności

Materiał partnera:

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój w ramach swojej działalności pomaga nie tylko dorosłym, ale także małym pacjentom w przedziale wiekowym od 3 do 18 lat.Na terenie uzdrowiska wykonywane są świadczenia zdrowotne w Szpitalu Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym dla Dzieci Stokrotka m.in. w ramach leczenia szpitalnego na Oddziale Rehabilitacyjnym, gdzie leczone są dzieci ze schorzeniami i dysfunkcjami ruchu.

Czas pobytu zależy od oceny stanu zdrowia pacjenta oraz postępów leczenia i mieści się w przedziale 22-42 dni.

Wymagane jest skierowanie, które można uzyskać od:

  • lekarzy specjalistów z oddziałków urazowo-ortopedycznych, chirurgicznych, neurochirurgicznych, neurologicznych, reumatologicznych oraz wewnętrznych, onkologicznych, ginekologicznych, urologicznych, pediatrycznych, kardiologicznych,
  • w przypadku chorób przewlekłych - również od lekarza poradni rehabilitacyjnej, neurologicznej, urazowo-ortopedycznej i reumatologicznej.


Prowadzone jest również leczenie uzdrowiskowe na Oddziale Uzdrowiskowym, gdzie pomoc uzyskują dzieci ze schorzeniami układu kostno-stawowego, mięśniowo-szkieletowego, ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, podczas trwającego 27 dni turnusu leczniczego.

Skierowanie na leczenie można uzyskać od:

  • lekarza rodzinnego,
  • lekarza specjalisty z poradni rehabilitacyjnej, chirurgicznej, ortopedycznej, wad postawy, reumatologicznej,
  • lekarzy oddziałów szpitalnych.


Prowadzone jest również leczenie ambulatoryjne w Poradni Rehabilitacyjnej dla Dzieci, gdzie można skonsultować stan zdrowia dziecka ze specjalistą, otrzymać poradę oraz zlecenia na dalszą diagnostykę lub konkretne zabiegi. Skierowanie do Poradni może wystawić każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego.

Przebywające w Stokrotce dzieci mają zapewnioną całodobową opiekę medyczną, dzięki której możliwe jest bieżące korygowanie programu leczenia tak, aby było najskuteczniejsze. W terapii stosowane są zabiegi z zakresu kinezyterapii, hydroterapii (m.in. ćwiczenia w basenie solankowym), fizykoterapii i masażu leczniczego.

Dzieci podczas pobytu w szpitalu realizują obowiązek szkolny w Zespole Szkół przy Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój, dzięki czemu mogą się równolegle uczyć podczas terapii, nie nabywając zaległości w edukacji.

Wszystkie świadczenia realizowane są w ramach NFZ.

Więcej informacji udziela:
Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój Sp. z o.o.
Szpital Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowy "STOKROTKA" ul. Uzdrowiskowa 49
43-230 Goczałkowice-Zdrój
Tel. 32 449 2044
http://www.gozdroj.pl

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój Sp. z o.o.

43-230 Goczałkowice-Zdrój
ul. Uzdrowiskowa 54

tel. 324492000
fax 324492117Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.