tychy.info

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2021

Poznaj ćwiczenia na poprawę sylwetki i wymodeluj swoje ciało!

Materiał partnera:

Trening na idealną figurę, a może wymodelowanie niektórych partii ciała. Otóż rozpocząć trening dla wielu z nas nie jest tak łatwo, ponieważ na ogół spotykamy się z problemem, jak ćwiczyć i od czego zacząć, aby zgubić parę kilogramów lub wymodelować ciało. Podpowiemy wam jakie ćwiczenia można zastosować na poprawę sylwetki i jej wymodelowanie.

Trening na wymodelowanie figury powinien składać się z ćwiczeń kardio, które doskonale spalają tkankę tłuszczową, a także ze ćwiczeń siłowych, pozwalających na wyrzeźbienie sylwetki. Główne obszary ćwiczeń to uda, pośladki i brzuch, ale też ramiona i nogi w miejscach najbardziej narażonych na przyrost tkanki tłuszczowej. Regularne ćwiczenia pozwolą na wyszczuplenie, ujędrnienie i nadanie im ładnego i wysportowanego wyglądu.


Zasady idealnego treninguGdy zaczynasz swoją przygodę z siłownią, trzymaj się pewnych zasad:
1. Zacznij od wariantu podstawowego, a po kilku tygodniach przejdź do trudniejszych ćwiczeń.
2. Trening wykonuj 3 razy w tygodniu, z zachowaniem jednodniowej przerwy między kolejnymi sesjami treningowymi.
3. Przed samym treningiem rozgrzej mięśnie. W tym celu wykonaj kilka ćwiczeń ogólnorozwojowych takich jak np. trucht w miejscu, pajacyki, czy rozgrzewka na rowerze stacjonarnym.

Ćwiczenia na nogiĆwiczenia na nogi są dość proste, ale też wyczerpujące. O to przykład ćwiczenia:
Stań prosto i tułów lekko pochyl do przodu, a ręce ugnij przed sobą. Następnie przejdź do pozycji półprzysiadu z lekko ugiętymi kolanami. W takiej pozycji przeskakuj raz w prawo, raz w lewo, odrywając najpierw jedną, a potem drugą nogę od ziemi. Swobodnie przeskakuj z nogi na nogę. Ćwicz cały czas na ugiętych kolanach przez ok. 40 sekund. Gdy dojdziesz do wprawy, to wykonuj to ćwiczenie przez 60 do 90 sekund.

Uda i pośladkiTe partie ciała na ogół są nadmiernie rozbudowane. Często właśnie w tym miejscu chcemy zmniejszyć swój obwód ciała. Zatem jak to zrobić.:
1. Jedną nogę wysuń daleko przed siebie, a drugą za siebie. Stój w dużym rozkroku. Ugnij nogi do kąta prostego. Plecy proste. Przeskakuj z nogi na nogę, utrzymują przez cały czas kolana nisko. Powtarzaj ćwiczenie przez 20 sekund. Gdy dojdziesz do wprawy, możesz zwiększyć czas ćwiczenia do 30 lub 40 sekund.

2. Stań w szerokim rozkroku. Palce stóp skierowane na zewnątrz. Dłonie złączone przed sobą na wysokości klatki piersiowej. Ugnij kolana i obniż tułów na tyle nisko, aby kąt między udami a podudziem wynosił 90 st. Wyprostuj nogi i powróć do pozycji stojącej. Wykonuj ok. 20 lub 30 przysiadów. Więcej ćwiczeń na pośladki, uda i brzuch znajdziesz na stronie: https://fitrepublic.pl/cwiczenia-na-brzuch-uda-oraz-posladki/

Ramiona i klatka piersiowaMięśnie ramion i klatki piersiowej możesz ćwiczyć jednocześnie, wykonując klasyczne pompki.

Przejdź do pozycji jak do pompek. Ręce proste, dłonie rozstawione na szerokość barków. Ugnij kolana tak, aby uda i tułów znajdowały się w jednej prostej linii. Uginaj ramiona i postaraj się obniżyć tułów na tyle nisko, by broda znajdowała się tuż nad ziemią. Wyprostuj ręce i powróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie 10 do 15 razy.

Pompki na początku mogą być trudnym ćwiczeniem. Dlatego postaraj się obniżać swoje ciało na tyle, ile możesz. Potem dojdziesz do większej wprawy. Gdy już opanujesz ćwiczenie doskonale, to możesz sobie je bardziej utrudnić, np. przechodząc do pozycji wyjściowej, odrywać ręce i klasnąć.

Dużo artykułów o treningach i dietach znajdziesz na FitRepublic.pl, dzięki któremu powstał ten artykuł. Dziękujemy za pomoc!