Wiadomości

  • 29 lipca 2021
  • wyświetleń: 388

Salon w nowym mieszkaniu. Które meble należy kupować w pierwszej kolejności?

Materiał partnera:

Urządzanie wnętrza potrafi przysporzyć wielu niespodziewanych problemów. Nawet kiedy dysponuje się gotowym, wielokrotnie sprawdzonym projektem. Czasami zdarzają się różne sytuacje i okoliczności, w których pierwotny plan na mieszkanie nie może zostać zrealizowany. Aby uniknąć poważniejszych konsekwencji, warto dobierać meble do salonu stopniowo, etapami. Według przedstawicieli firmy Sandow, to stół należy potraktować priorytetowo. Dlaczego tak, wyjaśnimy razem z nimi w poniższym artykule.

Salon w nowym mieszkaniu. Które meble należy kupować w pierwszej kolejności?


Życie w pokoju dziennym toczy się wokół stołu. I to jego ułożenie wyznacza oś pomieszczeniaChcąc coś poczytać, trzeba mieć możliwość odłożenia książki, czytnika e-booków czy smartfona gdzieś blisko siebie. I na solidną powierzchnię, żeby sprzęt pozostał bezpieczny. Kiedy przyjmuje się gości, nie obejdzie się bez poczęstunku. No i potrzebne jest miejsce, które pozwoli wykonywać kilka czynności jednocześnie. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że porządnie wykonany stół do salonu sprawdzi się w tej roli idealnie. Planując ustawienie tego mebla koniecznie trzeba uwzględnić jego wielofunkcjonalność. Z jednej strony, musi stać wystarczająco blisko kanapy, sofy bądź narożnika. A z drugiej, nie ma sensu zastawiać go krzesłami, komodami czy innymi elementami obecnymi w salonie. W wielu sytuacjach konieczne będzie przestawienie stołu i nie warto nadmiernie utrudniać sobie tej czynności. Znalezienie odpowiedniej pozycji byłoby jeszcze trudniejsze, gdyby bawialnia już była praktycznie gotowa do użytku.

Dobierając stół do salonu trzeba uwzględnić przyszłe ustawienie względem szafek, kanapy itd.Choćby po to, aby odsuwając krzesło zapewnić sobie i gościom wystarczająco dużo wolnego miejsca. Ciasny układ mebli może przynieść niemiłe niespodzianki - takie jak ślady pozostawiane przez oparcia na ścianach albo obite krawędzie. Warto również zwrócić uwagę na kształt blatu na stole w salonie - ostre, kanciaste zakończenia to rozwiązania stosowane zdecydowanie najczęściej. Jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, aby je zaokrąglić lub wyprofilować w jeszcze inny sposób. W wielu salonach można liczyć na zrobienie wykończenia pod indywidualne preferencje. Nawet jeżeli fabrycznie dany stół do salonu posiada kwadratowe i prostokątne kształty, lekkie przerobienie blatu nie sprawi fachowcom najmniejszych problemów. Owszem, za taką usługę trzeba dopłacić ekstra. Czy efekt końcowy będzie warty dodatkowego wydatku, musisz już zdecydować we własnym zakresie.