Wiadomości

  • 28 lipca 2021
  • wyświetleń: 446

Jaką karmę dla psa wybrać?

Materiał partnera:

Każdemu właścicielowi psa zależy na tym, aby jego pupil dobrze się odżywiał. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej karny dla psa. Na rynku dostępne są różne produkty tego typu. Zarówno jeśli chodzi o karmę mokrą, jak i suchą. Wszystko to sprawia, że wybór konkretnej karmy nie jest ławy. Warto zatem wiedzieć, czym kierować się wybierając produkty żywieniowe dla psa.

Jaką karmę dla psa wybrać?


Jaka karma dla psa?Pies zawsze musi mieć zapewniony odpowiedni sposób żywienia. Zadbać musi o to oczywiście właściciel. Dieta psa musi zawierać odpowiednią ilość kalorii, witamin i składników odżywczych. Istotne jest zatem pytanie dotyczące wyboru właściwiej karmy dla psa. Pamiętać trzeba, że psy bardzo nie lubią zmian w żywieniu. Dlatego, jeśli dokona się już wyboru konkretnej karmy, powinno się być w tym konsekwentnym. Jak wspomniano, dziś dostępnych jest bardzo wiele rodzajów karm dla psów. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karmy dla psa?Dobra karma dla psa musi mieć w swoim składzie mięso i zboża. Taka jest choćby karma dla psa Brit dostępna w sklepie zoologicznym Krakvet. Optymalna zawartość mięsa w karmie wynosić powinna ok. 20%. Są to tzw. karmy bogate w mięso. Oczywiście dostępne są też karmy zawierające dużo większe ilości mięsa. Dodatkowo dobra karma dla pasa bogata powinna być również w warzywa, owoce oraz jajka. Składniki te dostarczają psom wartości odżywcze.

Jaka karma dla szczeniąt?Szczególnie ważny jest wybór karmy dla szczeniąt. Wynika to z tego, iż pies w pierwszych miesiącach swojego życia rozwija się niezwykle szybko. W związku z tym potrzebuje duże ilości składników odżywczych. Dlatego karma dla szczeniaka powinna być bogata w kwasy DHA. To kwasy, które pozytywnie wpływają na rozwój mózgu psa. Dodatkowo karmy dla szczeniąt zawierać w swoim składzie powinny duże ilości białka. Takie warunki spełnia wspomniana już karma dla psa Brit. Co ważne, jest wysokokaloryczna, co w przypadku szczeniaków jest bardzo ważne.

Jaka karma dla starszych psów?Po ukończeniu 7 roku życia psy mają zupełnie inne zapotrzebowanie na różne składniki odżywcze. Wynika to z rozpoczynającego się procesu starzenia. W związku z tym karma dla starszych psów powinna być niskokaloryczna. Dodatkowo w swoim składzie zawierać powinna przeciwutleniacze, które wspomagają układ odpornościowy. Taka jest m.in. karma dla psa Brit. Co ważne, karmy tej marki zawierają także glukozaminę oraz siarczan chondroityny. Składniki te pozytywnie wpływają na stawy u psa.