Wiadomości

  • 13 lipca 2021
  • wyświetleń: 1374

Akademia WSB na trzecim miejscu w Polsce

Artykuł sponsorowany:

Duży sukces uczelni z naszego regionu. Akademia WSB wywodząca się z Dąbrowy Górniczej od lat posiadająca swój wydział w Cieszynie i Żywcu, w prestiżowym Rankingu Szkół Wyższych - Perspektywy 2021 zajęła 3. miejsce w Polsce (awans z pozycji 6. na 3.) i jest jedyną Uczelnią niepubliczną spoza Warszawy, która uzyskała tak wysoką pozycję w zestawieniu.

WSB


Ranking Perspektywy uwzględnia 27 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Efektywność naukowa, Potencjał naukowy, Innowacyjność i Umiędzynarodowienie. Czyni to z niego jeden z najbardziej rozbudowanych i najbardziej transparentnych rankingów edukacyjnych na świecie.

Ranking kierunkówStudia w Akademii WSB znalazły się również w czołówce Rankingu Kierunków Studiów znalazły się m.in. Kierunki o bezpieczeństwie - 4. miejsce, Informatyka - 5. miejsce, Zarządzanie - 12. miejsce, Pedagogika - 13. miejsce, Transport - 18. miejsce oraz Fizjoterapia - 24. miejsce. To ogromne wyróżnienie dla Akademii WSB i sukces wszystkich jej Pracowników, Studentów i Absolwentów.

Międzynarodowe akredytacje, w drodze do międzynarodowego Uniwersytetu WSBPozycja Akademii WSB (do 2018 roku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej) w rankingu Perspektyw, nie jedyny sukces uczelni w ostatnim czasie. Dużym sukcesem było uzyskanie dwóch międzynarodowych akredytacji potwierdzających wysoką jakość prowadzonych studiów. Akademia WSB uzyskała międzynarodową akredytację CEEMAN IQA, jedną z najbardziej prestiżowych i cenionych akredytacji w obszarze edukacji menedżerskiej oraz akredytację EUR-ACE® Label, która jest przyznawana przez Komisję Akredytacyjną Uczelni Technicznych (KAUT)) zrzeszającą najważniejsze europejskie organizacje inżynierskie, która doceniła kierunek Informatyka w Akademii WSB.

Międzynarodowe akredytacje potwierdzające jakość studiów są jednym etapów do celu jaki Akademia WSB postawiła sobie na najbliższe lata - uzyskanie statusu międzynarodowego uniwersytetu.

Akademia WSB w CieszynieWSB


Akademia WSB działa w Cieszynie od 2008 roku i systematycznie wdraża wypracowane przez siebie standardy kształcenia praktycznego. Uczelnia prowadzi w Cieszynie cztery kierunki studiów pierwszego stopnia: Informatyka, Zarządzanie i inżynieria produkcji, Studia menedżerskie i Bezpieczeństwo narodowe; oraz trzy kierunki studiów drugiego stopnia magisterskich : Zarządzanie, Zarządzanie i inżynieria produkcji oraz Bezpieczeństwo narodowe.

Informatyka. Studia dla programistów i nie tylkoInformatyka w Akademii WSB to jedna z najlepszych propozycji edukacyjnych w kraju. Akademia WSB jako jedyna Uczelnia w regionie i jedna z niewielu w kraju znalazła się wśród zwycięzców konkursów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W Cieszynie studenci mogą wybrać jedną z następujących specjalności: Inżynieria oprogramowania, Mechatronika i inteligentne rozwiązania informatyczne, Bezpieczeństwo danych i informatyka śledcza oraz Grafika komputerowa i elementy rzeczywistości mieszanej.

Logistyka, jakość, BHPKierunkiem, który od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem studentów w Cieszynie jest zarządzanie i inżynieria produkcji. Interdyscyplinarny kierunek techniczny umożliwia kształcenie specjalistów, potrafiących łączyć nowoczesną wiedzę i umiejętności inżynierskie z wiedzą i umiejętnościami menedżerskimi. W ramach kierunku można wybrać specjalności: Inżynier BHP, Logistyka i transport, Zarządzanie jakością w produkcji i usługach, Inżynier symulacji lub nowość Zarządzanie w branży odnawialnych źródeł energii. Studia trwają 3,5 lub 5 lat i kończą się zdobyciem tytułu inżyniera lub magistra inżyniera.

Wojsko, Policja, Straż GranicznaAkademia WSB na kierunku Bezpieczeństwo narodowe kształci studentów, którzy po ukończeniu studiów pracują w służbach mundurowych takich jak: Wojsko, Policja, Straż pożarna czy Straż Graniczna. Z myślą o takich studentach uczelnia włączyła się w program Legia Akademicka, dzięki któremu w czasie studiów można odbyć dwa szkolenia wojskowe - zakończone zdobyciem stopnia wojskowego - finansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Natomiast absolwenci Akademii WSB, którzy rozpoczną służbę w Policji mogą liczyć na skrócone o połowę szkolenie wstępne.

Najpopularniejszą specjalnością kierunku Bezpieczeństwo narodowe jest Kryminalistyka.

Studia menedżerskie - czyli połączenie psychologii z zarządzaniem i ekonomią.Kierunek studia menedżerskie łączy w sobie wiedzę i umiejętności z takich dziedzin jak ekonomia, psychologia, prawo, finanse. Studia licencjackie trwające 3 lata, w ramach których można wybrać takie specjalności jak: Menedżer finansowy w przedsiębiorstwie, Menedżer projektu, Menedżer zasobów ludzkich oraz nowość Digital marketing i zarządzanie sprzedażą.

Studia dzienne tylko 3 dni w tygodniuProgram 3 dni studiujesz 2 dni pracujesz to przełomowy projekt skierowany do studentów studiów dziennych (stacjonarnych). Zakłada on możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w czasie studiów dziennych. Studenci Akademii WSB mają zajęcia przez 3 dni w tygodniu - środa, czwartek i piątek. Pozostałe dni mogą - ale nie muszą - przeznaczyć na pracę, staże i praktyki. Uczelnia bardzo zachęca do aktywności zawodowej w czasie studiów stacjonarnych, ale praca oczywiście nie jest obowiązkowa.


Wsparcie od początku studiów. Studia dzienne za 100 zł miesięcznie przez cały pierwszy rokDzięki programowi „Wsparcie na starcie” to możliwe. Przez cały pierwszy rok opłaty miesięczne dla studentów studiów dziennych (stacjonarnych) wynoszą 100 zł.

Stypendia już od pierwszego dnia studiówDla studentów niepełnosprawnych lub w nieco gorszej sytuacji materialnej Akademia WSB przygotowała stypendia, z których korzystać można już od początku studiów. Specjalne stypendium przygotowano dla kandydatów na studia, który osiągnęli najlepsze wyniki maturalne lub mają osiągnięcia na olimpiadach przedmiotowych.

Wyjedź na ErasmusaWSB


Jak zapewniają pracownicy Działu Współpracy Zagranicznej Akademii WSB istnieje wiele możliwości wyjazdów zagranicznych w czasie studiów. W ramach programu Erasmus można wyjechać na część studiów za granicą do jednego z ponad 100 partnerskich uniwersytetów. Popularnością cieszą się również wakacyjne praktyki w ramach Erasmusa, gdzie można połączyć zwiedzanie ciekawych miejsc z pracą. Nasi studenci w ten sposób odwiedzali wielokrotnie Hiszpanię, Grecję czy Portugalię.


Wystarczy chciećAkademia WSB stwarza swoim studentom wiele możliwości rozwoju - dodatkowe szkolenia, możliwość zdobycia cennych certyfikatów, koła naukowe, wyjazdy w góry, konferencje naukowe, aktywność sportowa w AZS. To czy z nich skorzystasz - zależy od Ciebie. Uczelnia nie zmusza do aktywności, na które nie masz ochoty. Możesz, ale nie musisz.

Rekrutacja - wystarczy świadectwo maturalnePodstawowym dokumentem jaki musi posiadać kandydat na studia jest świadectwo maturalne. Na podstawie świadectwa oraz dokumentu tożsamości w kilkanaście minut można zostać studentem i cieszyć się w spokoju resztą wakacji.

Jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze by się dostać na studiaDla Akademii WSB ważne są wyniki jakie studenci osiągają na studiach, ich zaangażowanie i chęć rozwoju. Wybór przedmiotów zdawanych na maturze oraz wyniki maturalne nie są kryterium od którego zależy przyjęcie na studia. By zachęcić najlepszych uczniów do studiów w Akademii WSB przygotowano specjalne stypendium za wyniki na maturze, które można otrzymać już od początku studiów.

Kiedy dowiem się, że jestem przyjęty/przyjętaRekrutacja na studia trwa około 30 minut, więc po dostarczeniu wymaganych dokumentów, można być pewnym przyjęcia na wybrany kierunek i cieszyć się wakacjami.

Strona www uczelni
wsb.edu.pl/cieszyn/

Wyniki rankingu Perspektywy 2021
http://ranking.perspektywy.pl/2021/ranking/ranking-uczelni-niepublicznych

WSB


Kontakt  • Akademia WSB Wydział Zamiejscowy w Cieszynie
  • ul. Frysztacka 44
  • 43-400 Cieszyn
  • cieszyn@wsb.edu.pl
  • Rekrutacja tel: 33 852 30 94 lub 885 588 100